PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Coca-Cola HBC: Sprzedaż w I półroczu wzrosła o 5,6 proc.

Coca-Cola HBC: Sprzedaż w I półroczu wzrosła o 5,6 proc. fot. portalspozywczy.pl
0 0

Coca-Cola HBC podała, że wartość sprzedaży, która wyraźnie poprawiła się w II kwartale, w całym I półroczu 2017 r. wzrosła o 5,6 proc. Zysk netto za pierwsze sześć miesięcy spadła o prawie 37 proc.

Przychody ze sprzedaży netto w I półroczu br. wyniosły 3,2 mld euro, a zysk netto - 191,6 mln euro. Sprzedaż wolumenowa wzrosła o 1,4 proc. II kwartał był wspierany przez późną Wielkanoc i ciepły czerwiec.

- Cieszymy się, że raportujemy bardzo dobre wyniki w I półroczu - we wszystkich segmentach rynku. To pokazuje słuszność naszej strategii. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia ogólnego wzrostu przychodów i marży za cały rok - komentuje Dimitris Lois, dyrektor generalny Coca-Cola HBC AG.

Coca-Cola HBC prowadzi działalność w 28 krajach obsługując około 595 milionów konsumentów. Spółka rozlewa szeroką gamę napojów – od gazowanych po soki, wody czy energy drinki. W Polsce grupa prowadzi działalność pod nazwą Coca-Cola HBC Polska.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Touarek 14-08-2017, 09:45:

Tak technologia cytryny a skora do kosza . Sprzedaz wzrosla w Rosji nie w Polsce. Hell & nic bedzie mial problem bo nie bedzie juz Nestea. Powazna firma zabiera im ten brand od 2018.

Tomasz 11-08-2017, 15:28:

Z opinii pracownikow na gowork z tego koncernu widac ze zysk jest generowany przez wyciskanie jak cytryne handlowcow