PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Energetyki dopiero od 16. roku życia

Energetyki dopiero od 16. roku życia fot. shutterstock
0 0

Już trzy duże sieci marketów w Wielkiej Brytanii zdecydowały się na zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom poniżej 16. roku życia. W tym numer jeden na tamtejszym rynku i znana także w Polsce sieć Aldi. Restrykcje będą obowiązywać już od marca - informuje serwis finanse.wp.pl.

Grupa Waitroseis, która posiada ponad 350 sklepów w Wielkiej Brytanii i jest tam ósmą największą siecią supermarketów, od marca nie będzie sprzedawać napojów energetycznych dzieciom poniżej 16. roku życia. Teraz do niej dołączyły kolejni dwaj znaczący gracze na rynku. Taki krok podjęła m.in. grupa Asda, która jest na Wyspach numerem jeden w tzw. "wielkiej czwórce" detalistów. Wprowadzi ograniczenia wiekowe w stosunku do 84 produktów w sieci 646 sklepów, gdzie w napojach będzie przekroczona ściśle określona ilość kofeiny. Na taki sam krok zdecydował się brytyjski Aldi.

Sprzedawcy mają sprawdzać wiek młodych osób, chcących kupić napoje, gdzie zawartość kofeiny przekracza 150 mg na litr.

Zdaniem ekspertów, spożycie napojów energetycznych znacznie wzrosło wśród młodych, co negatywnie odbija się na ich zdrowiu. 60 proc. nastolatków w Belgii regularnie sięga po napoje energetyczne - wynika z niedawno przeprowadzonych badań. 18 proc. pije je codziennie.

Całość na finanse.wp.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!