PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Excellence: to jest odpowiedni moment, żeby wsiąść do pociągu z napisem eko

Excellence: to jest odpowiedni moment, żeby wsiąść do pociągu z napisem eko fot. materiały prasowe
0 0

- W tym roku planujemy intensywnie wprowadzać do oferty produkty ekologiczne. Stawiamy na innowacyjność i marki bio, bo uważamy, że ten sektor, podobnie jak na całym świecie, również w Polsce będzie intensywnie się rozwijał - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Dariusz Polinceusz, prezes zarządu Excellence.

Kiedyś podstawą biznesu Excellence była produkcja private label. Dzisiaj jest inaczej…

- Tak, ponieważ zbudowaliśmy już również własne marki, choć dużo w tym zakresie jest jeszcze jednak przed nami. Najważniejsze dla nas jest to, że potrafimy dostarczać wartość konsumentom i naszym partnerom handlowym w każdym modelu sprzedażowym. Nasze marki stanowią obecnie 30-40 proc. w całej naszej produkcji. Plan rozwoju Excellence w naturalny sposób zakłada budowanie własnych marek, ponieważ w private label osiągnęliśmy już wszystko, co jest możliwe, bo nie ma już więcej sieci handlowych w naszym kraju - zapewnia Dariusz Polinceusz.

I przyznaje: Zamierzamy budować nasz brand z ofertą bio oraz z sokami NFC. W tym roku planujemy intensywnie wprowadzać do oferty produkty ekologiczne. Stawiamy na innowacyjność i marki bio, bo uważamy, że ten sektor, podobnie jak na całym świecie, również w Polsce będzie intensywnie się rozwijał. Jesteśmy przekonani, że to jest odpowiedni czas, kiedy należy wsiąść do tego pociągu - zapewnia prezes.

W jaki sposób Excellence zamierza edukować polskich konsumentów na temat walorów swojej prozdrowotnej oferty?

- Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi, jeśli chodzi o prozdrowotne odżywianie, coraz więcej wiedzą i czytają na ten temat. Wpisujemy się w te trendy. Zamierzamy prowadzić kampanie w kilku mediach społecznościowych. Wiąże się to również z powstaniem nowej strony internetowej, pracuje już na tym zewnętrzna agencja od marketingu społecznościowego. Przez edukację chcemy uczyć, ale także zdobywać konsumentów naszych produktów prozdrowotnych,funkcjonalnych i ekologicznych. Chcemy pokazywać nas, nasze produkty, naszych dostawców, nasze technologie i certyfikaty - dodaje.

Czytaj również: Od private label po silny własny brand - rozmowa z napojową firmą Excellence

Firma Excellence powstała w 1992 r. Wówczas zajmowała się bardziej implementacją syropów i napojów na rynek niż produkcją. W 2002 r. zajęła się produkcją syropów. W 2004 r. otrzymała certyfikat HACCP, następnie kolejne międzynarodowe certyfikaty jakości. Kilkanaście lat temu to właśnie pionierska certyfikacja otworzyła Excellence drzwi sieci handlowych – m.in. Carrefour i Auchan. W międzyczasie firma pracowała nad własnymi markami.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

pog 27-02-2018, 12:57:

Durni ludzie kupują i przepłacają produkty "eko" bo wydaje im się, że to zdrowsze. Mają rację - wydaje im się.