PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Fuzetea - nowa marka w portfolio Coca-Coli w Polsce

Fuzetea - nowa marka w portfolio Coca-Coli w Polsce Fuzetea; fot. materiały prasowe
0 0

Od stycznia 2018 roku na polski rynek wchodzi nowa marka - Fuzetea - należąca do portfela firmy Coca-Cola. Marka odniosła już sukces na 52 rynkach.

Fuzetea to napój herbaciany, będący połączeniem smaków herbaty, owoców, ziół i kwiatów. Jest dostępny w pięciu kompozycjach. Jak podkreśla Coca-Cola, herbata używana do produkcji ekstraktu w napojach Fuzetea pochodzi wyłącznie ze zrównoważonych upraw.

- Wierzymy w potencjał marki Fuzetea, która jest obecna już na 52 rynkach. Na wielu z nich odnosi sukcesy, np. w Brazylii, Meksyku, Ekwadorze, Izraelu i Kazachstanie jest liderem sprzedaży napojów herbacianych. Marka na początku tego roku wkracza na kolejne rynki w Europie. Jednym z nich jest Polska - dodaje Barbara Niemczuk, kierownik marki w Coca-Cola Poland Services.

The Coca-Cola Company opracowuje i ciągle poszerza ofertę marek napojów herbacianych, a trzy spośród nich – Gold Peak, Fuzetea i Ayataka – należą do grona marek generujących sprzedaż o wartości ponad miliard dolarów (Billion Dollar Brands). Z tych trzech Fuzetea to najszybciej rosnąca marka światowa o takiej wartości.

Promocję marki w Polsce wesprą szeroko zakrojone działania reklamowe, w tym kampania w telewizji, w kinach, w Internecie, jak również kampania outdoor i social media.

Przypomnijmy, w 2017 r. koncern Nestle oraz Coca-Cola uzgodniły koniec współpracy przy produkcji i dystrybucji napojów typu ice tea marki Nestea. Od 1 stycznia 2018 r. wyłączną licencję w zakresie dystrybucji napojów marki Nestea w Polsce ma Hoop Polska.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

kamil 09-01-2018, 18:48:

Do debila, autora poniższego komentarza: Jak sobie robisz herbatę powiedzmy w kubku 0,4 litra i robisz ją z jednej saszetki np. liptona, to ile on waży? Procentowo wychodzi podobnie.

yoyo 04-01-2018, 12:45:

Jeśli się nie mylę, ekstrakt herbaty 0,078%. Może poza cytryną, też jest selerowe, bo może zawierać śladowe ilości. Napój herbaciany, prawie bio :)