PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Jak mądrze stosować sokowy detoks?

Jak mądrze stosować sokowy detoks? fot. shutterstock
0 0

Dieta oparta na świeżo wyciskanych sokach to dobry sposób na szybkie dostarczenie dużej dawki witamin, minerałów i innych substancji prozdrowotnych, które nie tylko wpłyną na nasz stan zdrowia, ale również i samopoczucie. Głównym zadaniem kuracji sokowej jest oczyszczenie organizmu z toksyn, przyspieszenie metabolizmu, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów oraz ułatwienie zmiany niekoniecznie zdrowych nawyków żywieniowych. Zanim rozpocznie się kurację, należy poznać zasady, które umożliwią odpowiednie przygotowanie i uzyskanie możliwie jak najlepszych efektów - informują eksperci firmy Złoty Standard.

W ostatnim czasie opracowano wiele różnych rodzajów diet, polecanych przez dietetyków i lekarzy, jednak nie wszystkie dają nam to czego oczekiwaliśmy. Częstym powodem niepowodzeń jest złe przygotowanie się do przejścia na dietę, czy nieprzestrzeganie pewnych zasad. Dodatkowo, po zakończeniu danej diety od razu chcemy wrócić do starych przyzwyczajeń, co zwykle powoduje tzw. efekt jojo, czyli ponowne przybranie na wadze. Aby tego uniknąć, należy wiedzieć, jakie reguły towarzyszą diecie, na którą pragniemy przejść i z jakimi wyrzeczeniami się to wiąże. Nie powinniśmy podchodzić do tego jak do przykrego obowiązku, ponieważ zerwanie ze złymi nawykami żywieniowymi i przejście na nowy, zdrowy styl życia może przynieść tylko i wyłącznie pozytywne skutki dla naszego organizmu.

Zdaniem ekspertów już trzy dni wcześniej musimy zrezygnować ze wszelkich używek, w tym tak powszechnych, jak kawa, czy papierosy. Powinniśmy również wykluczyć produkty pochodzenia zwierzęcego, zastępując je tymi pochodzenia roślinnego, ponieważ to właśnie na nich skupiać się będzie nasza kilkudniowa dieta butelkowa. Potrawy lekkostrawne powinny również zastąpić dania smażone. Osoby aktywne fizycznie w zależności od samopoczucia powinny zmniejszyć intensywność treningów lub całkowicie je wykluczyć na czas trwania kuracji. Po wzmożonym wysiłku nasz organizm może domagać się energii w formie posiłku, co może utrudnić przebieg całej kuracji i nie tylko uniemożliwić uzyskanie płynących z niej efektów, ale przede wszystkim zniechęcić do podjęcia kolejnej próby. Warto pomyśleć o zajęciach niewymagających szczególnego wysiłku jak pilates, joga, czy chociażby spacery.

- Głównym wyrzeczeniem, z jakim wiąże się kuracja sokowa to rezygnacja ze wszelkich używek oraz posiłków w formie stałej. Aby kuracja przyniosła nam pożądane efekty musimy ograniczyć się do picia owocowo-warzywnych koktajli wzbogaconych różnymi superfoods. Dodatkowo, powinniśmy pić przynajmniej litr mineralnej wody niegazowanej, oraz napar z ziół w porze obiadowej, co ułatwi sprawny przebieg diety butelkowej – mówi Mateusz Kmita właściciel marki Złoty Standard.

Kuracja sokowa powinna trwać od trzech do siedmiu dni. Już po minimalnym okresie będzie można zaobserwować pierwsze pozytywne efekty, czyli: zwiększenie odporności organizmu, uczucie lekkości, zredukowana masa ciała, a przede wszystkim ograniczenie podjadania i chęć regularnego spożywania większej ilości mniej kalorycznych posiłków w ciągu dnia. Z reguły, dieta butelkowa może być powtarzana średnio raz w miesiącu, jednak jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, chętne i zdeterminowane osoby mogą po nią sięgać w krótszych odstępach czasowych i pogłębiać jej pozytywne efekty.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Ametyst 02-03-2018, 13:05:

U mnie dieta sokowa się nie sprawdziła, mój żołądek źle przyjmował taką ilośc zieleniny... Za to super na zdrowie i samopoczucie zadziałała kuracja Neera - tez polega na płynnje diecie ale jest zdecydowanie delikatniejsza i łatwiejsza w stosowaniu. polecam!

Ania 02-03-2018, 08:58:

Dieta sokowa potrafi o kilka kilogramów odchudzić. Raz na jakiś czas robię sobie taki detoks. Miksuje warzywa owoce dolewam do tego niegazowanej cisowianki i piję. Człowiek po takim koktajlu ma dużo energii