PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Pomysłodawca DomoVity: Wodociągi powinny komunikować społeczeństwu wartości płynące z picia wody z kranu

Pomysłodawca DomoVity: Wodociągi powinny komunikować społeczeństwu wartości płynące z picia wody z kranu fot. shutterstock.com
0 0

- Obowiązek komunikacji społeczeństwu wartości płynących z picia wody z kranu spoczywa na jej dostawcach, czyli wodociągach - wyjaśnia Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching, pomysłodawca marki DomoVita. - Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się uruchomić Ogólnopolski Program DomoVita – dodaje Sadowski.

DomoVita to pierwsza ogólnopolska marka wody z kranu. Do programu zaproszone zostały wodociągi, których woda pochodzi ze żródeł podziemnych. Pod wspólnym brandem firmy zachęcają swoich klientów do picia wody z kranu. DomoVita przeprowadziła bardzo dokładną analizę wody w Polsce. Wynika z niej, że jest wiele miast, które korzystają z wody głębinowej i wody podziemnej, którą mieszkańcy mogą pić bezpośrednio z kranu a jakość często dorównuje wodzie mineralnej.

- To dzięki zaangażowaniu i  wiedzy kadry zarządzającej wodociągów mamy w Polsce rewelacyjną wodę, a poważne inwestycje miast w infrastrukturę wodociągów zapewniają jej najlepszą jakość. Teraz należy poinformować o tym mieszkańców i namówić ich do picia wody z kranu – to jest nasz cel – mówi Jacek Sadowski.

Według statystyk wypijamy średnio około litra wody dziennie, czyli zdecydowanie poniżej zalecanej przez dietetyków ilości. Dorosły człowiek powinien spożywać ok. 30 mililitrów wody na każdy kilogram ciała. Osoba ważąca ok. 60 kg powinna więc wypijać blisko 1,8 l wody, przy czym spożycie powinno być znacznie większe w ciepłe dni, gdy intensywnie się pocimy lub uprawiamy aktywność fizyczną.

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Ekspert 11-04-2018, 12:44:

Woda z wodociągu nigdy nie dorówna wodom mineralnym, bo ma za mało składników mineralnych, które mają zasadnicze działanie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Walorem wody wodociągowej może być tylko jej czystość (o ile taka jest)w stosunku do innych wód np. ze studni często bardzo zanieczyszczonych.

yeti 28-03-2018, 15:46:

To, że zachęcają ludzi do picia wody jest jak najbardziej ok ale osobiście wolę taką z bąbelkami np. cisowiankę perlage bo taka zwykła to mi jednak smakowo średnio odpowiada