PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes Hoop: Koncentracja produkcji w Kutnie kolejnym krokiem ku realizacji długofalowej strategii

Prezes Hoop: Koncentracja produkcji w Kutnie kolejnym krokiem ku realizacji długofalowej strategii Jiří Vlasák, członek zarządu Kofoli i prezes Hoop Polska; fot. P.Pawłowski (ŻelaznaStudio)
0 0

- Koncentracja produkcji w rozbudowanym i nowoczesnym zakładzie w Kutnie jest kolejnym krokiem ku realizacji naszej długofalowej strategii na rynku polskim. Mogę jednocześnie zapewnić, że jesteśmy w stanie zabezpieczyć całą produkcję – zarówno pod względem jej skali,jak i jakości - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Jiří Vlasák, członek zarządu Kofoli i prezes Hoop Polska.

Czytaj także: Kofola koncentruje produkcję w Kutnie. Zwolni 136 osób z zakładu w Grodzisku Wlkp.

Jak potwierdza Jiří Vlasák, zakład w Kutnie znajduje się w samym centrum Polski , co jest jego ogromnym atutem w kwestii organizacji logistyki.

- Przeniesienie produkcji z Grodziska Wielkopolskiego do Kutna to trudna decyzja zarówno dla pracowników wygaszanego zakładu, jak i dla zarządu Grupy Kofola. Przygotowaliśmy szeroki pakiet wsparcia, wykraczający poza wymogi wynikające z Kodeksu Pracy, obejmujący zarówno wsparcie finansowe, jak również pozafinansowe, tak aby zapewnić całej załodze pomoc w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Znalezieniu nowego zatrudnienia sprzyja także rynek pracy w Polsce, który jest obecnie bardzo chłonny, a bezrobocie wciąż maleje - komentuje prezes Hoop Polska.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku spółka wygasiła produkcję w zakładzie w Bielsku Podlaskim, więc ma doświadczenie w tego typu projektach. 

- Blisko 100% byłych pracowników z tego zakładu znalazło zatrudnienie, m.in. dzięki wsparciu naszego działu kadr. Obecnie trwa proces sprzedaży zakładu w Bielsku Podlaskim - potwierdza Jiří Vlasák.

I nie wyklucza, że zakład w Grodzisku Wielkopolskim także zostanie wkrótce sprzedany. - Zarówno lokalizacja, jak i  bardzo dobry stan tego zakładu są jego atutami, co sprzyja zainteresowaniu inwestorów. Wierzymy w powodzenie transakcji sprzedaży. Nie możemy jednak podawać szczegółów z racji tego, że jesteśmy spółką giełdową - dodaje prezes.

W w Grodzisku Wielkopolskim produkowana była głównie woda i napoje gazowane oraz syropy. Większą część produkcji stanowiły marki własne dla sieci handlowych.

Jiří Vlasák potwierdza, że z racji przeniesienia produkcji do Kutna Hoop Polska zamierza zatrudniać tam nowych pracowników. - W związku z rozwojem zakładu w Kutnie planujemy również rekrutację nowych pracowników. Zaproponowaliśmy pracownikom z Grodziska możliwość relokacji do Kutna - mówi.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

henk van okrutny 11-08-2017, 13:26:

Panie Vlasak, jak jakosc, woda+cukier+kolor, takie cos ma wyzsza jakosc jak jest w domu zrobione. Oj Hoopie Hoopie skonczysz w klopie.

długofalowa strategia wykończe 10-08-2017, 10:35:

Zlikwidują zakład, zasypią studnie. Byle tylko konkurencji się pozbyć. Metoda nieistotna, liczy się cel - skutki długofalowej strategii widać ażnadto