PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes Krynicy Vitamin: Rok 2017 był dla nas przełomowy

Prezes Krynicy Vitamin: Rok 2017 był dla nas przełomowy fot. shutterstock
0 0

Krynica Vitamin wypracowała w 2017 r. 206,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,7 mln zł zysku netto. W analogicznym okresie poprzedniego roku wyniki firmy wyniosły: 166,7 mln zł i 1,5 mln zł.

- Rok 2017 był dla Krynicy Vitamin przełomowy. Przychody ze sprzedaży przekroczyły rekordowy poziom 200 mln zł. Wynik ten został osiągnięty poprzez rozwój z dotychczasowymi klientami, w tym rozszerzenie zakresu współpracy z właścicielem globalnej marki o produkcję napojów CSD w opakowaniu typu PET, jak również pozyskanie nowych odbiorców oraz systematyczne budowanie portfolio produktów z wykorzystaniem innowacyjnych technologii opracowanych przez własne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Przewidujemy, że trend wzrostowy sprzedaży zostanie utrzymany w kolejnym roku. W marcu 2018 roku spółka podpisała kontrakt z jednym ze światowych liderów rynku spożywczego na produkcję napojów na zlecenie Kontrahenta - informuje zarząd Krynicy Vitam w raporcie.

W roku 2017 nastąpił wzrost przychodów ze sprzedaży do poziomu 206,9 mln zł (24,1%), EBITDA wyniosła 15,2 mln zł, a zysk netto 5,7 mln zł.

- Pod koniec 2017 roku spółka uruchomiła proces inwestycyjny mający na celu zwiększenie zaplecza logistycznego, jak również podwyższenia efektywności procesów produkcyjnych. Spółka poniosła 7,5 mln zł nakładów inwestycyjnych, głównie na dokończenia budowy oczyszczalni ścieków, rozbudowę i wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz na przygotowanie rozbudowy magazynów. Zarząd kładzie duży nacisk na analizę i optymalizację funkcjonujących w Grupie procesów, aby w pełni dostosować ofertę do oczekiwań klientów i zmieniającej się sytuacji rynkowej. Wysoki standard obsługi, elastyczność i szybki proces decyzyjny stanowią przewagę konkurencyjną spółki. W roku 2018 zamierzamy kontynuować strategię spółki zakładającą ekspansję geograficzną, umocnienie pozycji na rynku krajowym oraz dywersyfikację portfolio. Wierzę, że podjęte przez nas działania zapewnią realizację planów strategicznych i przełożą się na budowę wartości spółki w kolejnych latach - informuje w raporcie Piotr Czachorowski, prezes zarządu Krynica Vitamin S.A.

Grupa jest jednym z wiodących producentów napojów funkcjonalnych, wśród których około 75% stanowią napoje energetyczne, zaliczane do środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Grupa jest jednym z czołowych polskich producentów napojów funkcjonalnych, bezalkoholowych i niskoalkoholowych. Specjalizuje się w produkcji napojów dla marek własnych oraz w usługowym rozlewie dla produktów markowych. W Polsce Grupa współpracuje z dużą liczbą sieci handlowych oraz producentami rozpoznawalnych i cenionych marek napojów. Coraz silniej konkuruje również na rynkach zagranicznych - czytamy w raporcie zarządu spółki Krynica Vitamin.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!