PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Primavera zwiększa udziały rynkowe. Chce wejść do pierwszej trójki producentów wód butelkowanych

Primavera zwiększa udziały rynkowe. Chce wejść do pierwszej trójki producentów wód butelkowanych Leszek Rodak, dyrektor ds. handlu i marketingu, Polska Woda; fot. P.Waniorek (Żelazna Studio)
0 0

W ciągu trzech lat Polska Woda, producent wody Primavera, podwoiła swoje obroty. Życzę konkurentom, żeby też osiągali takie wyniki. Dla porównania rynek wód butelkowanych rośnie 3-5 proc. rocznie - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl, Leszek Rodak, dyrektor ds. handlu i marketingu, Polska Woda (producenta marki Primavera).

- Obecnie nasz udział w rynku wynosi około 4 proc. wielkościowo. To daje nam praktycznie czwarte miejsce w rankingu marek wód butelkowanych w Polsce. Co ciekawe, zdarzają się miesiące, kiedy jesteśmy liderem w kategorii hipermarketów - mówi Leszek Rodak.

- Za pięć lat widzę Polską Wodę na podium w pierwszej trójce wód butelkowanych w Polsce – najprawdopodobniej w towarzystwie marek Żywiec Zdrój i Cisowianka, z którymi miałem przyjemność pracować będąc w ich zarządach - dodaje.

Zdaniem Leszka Rodaka, kategoria wód butelkowanych systematycznie rośnie, choć spowolniła lekko w ubiegłym roku. - Segment ten notuje coroczne wzrosty na poziomie 3-5 proc., więc w ciągu najbliższych pięciu lat należy się spodziewać około 20-proc. wzrostu. Na tle innych kategorii to niezły wynik - podkreśla.

Dyrektor sprzedaży i marketingu w Polskiej Wodzie obserwuje trendy prozdrowotne w zachowaniach konsumenckich i większą świadomość w wyborach produktów. Dodaje, że to będzie coraz bardziej widoczne, choć na razie wciąż dominuje wygoda i cena, a kwestie szeroko pojętego zdrowia odchodzą na dalszy plan.

PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD Z LESZKIEM RODAKIEM: Leszek Rodak, Primavera: Rynek wody jest perspektywiczny, ale bardzo konkurencyjny - wywiad

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!