PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Refresco na finiszu przejęcia działalności rozlewniczej Cott Corp.

Refresco na finiszu przejęcia działalności rozlewniczej Cott Corp. fot. Fotolia
0 0

Refresco jest na ostatniej prostej finalizacji procesu przejęcia działalności rozlewniczej od Cott Corp. Połączenie dwóch globalnych gigantów napojowych może zostać zakończone już 30 stycznia 2018 r.

W lipcu 2017 r. holenderski producent napojów bezalkoholowych Refresco ogłosił, że chce za 1,25 mld dol. kupić kanadyjską spółkę Cott - kolejnego giganta z tej branży. Refresco sfinansuje ten zakup środkami z kredytów i emisji obligacji oraz planuje sprzedaż akcji za 233 mln USD.

Transakcja uzależniona jest od zgody urzędów ochrony konkurencji na rynkach, na których działają dane firmy. Z początkiem stycznia alarm podniósł urząd w Wielkiej Brytanii, który stwierdził, że przejęcie to budzi potencjalne problemy w zakresie konkurencji w odniesieniu do jednej konkretnej kategorii - soków w opakowaniach PET pozwalających na aseptyczny proces produkcji, co pozwala sprzedawać je bez konserwantów i bez chłodzenia. W Wielkiej Brytanii połączona firma produkuje te produkty tylko w dwóch fabrykach: Bridgwater (Refresco) i Nelson (Cott).

Refresco w porozumieniu z Cott zaproponowano jako środek zaradczy sprzedaż zakładu Aseptic PET w Nelson. Do kierowania procesem sprzedaży wyznaczono Rabobank. Dopóki wszystkie wymagania nie zostaną spełnione, Refresco i Cott będą nadal działać osobno w Wielkiej Brytanii.

- Szukamy odpowiedniego nabywcy, ale koncentrujemy się teraz także na kolejnych krokach do ukończenia procesu przejęcia i czekamy na stworzenie największej niezależnej rozlewni o wiodącej pozycji w Europie i Ameryce Północnej - mówi CEO Refresco, Hans Roelofs.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!