PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Bakalland wchodzi w segment ekologicznych bakalii

Bakalland wchodzi w segment ekologicznych bakalii fot. materiały prasowe
0 0

Konsumenci coraz większą wagę przykładają do zdrowego stylu życia i troszczą się o środowisko naturalne, dlatego chętnie sięgają po produkty ekologiczne. - Odpowiadając na ich potrzeby, Bakalland rozszerza asortyment o nową linię bakalii BIO. Portfolio marki wzbogacone z stało o najpopularniejsze suszone owoce i orzechy pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych: BIO Rodzynki, BIO Morele, BIO Śliwki, BIO Migdały, BIO Daktyle i nowość w ofercie Bakalland: BIO Chipsy kokosowe oraz pierwszą na rynku: BIO Żurawinę bez dodatku cukru, dosładzaną wyłącznie organicznym sokiem jabłkowym - informuje spółka.

Produkty BIO z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Z badań Bakalland wynika, że podczas zakupów wybiera je aż 63 proc. konsumentów . Wpływa to na dynamiczny rozwój rynku produktów BIO w Polsce, który rośnie w tempie około 20 proc. w skali roku.

Konsumenci decydują się na produkty ekologiczne, przede wszystkim biorąc pod uwagę prozdrowotne przesłanki.

- Jako lider rynku bakalii cieszący się bardzo dużym zaufaniem, chcemy nieustannie wspierać te wybory i dostarczać konsumentom najlepsze produkty. Nowa linia bakalii Bakalland BIO to suszone owoce i orzechy niezmiennie wysokiej jakości, które za sprawą organicznego pochodzenia są jeszcze bliższe naturze. Uwiarygodnieniem spełniania przez nas i nasze produkty rygorystycznych norm dotyczących żywności organicznej jest posiadany przez Bakalland certyfikat ekologiczny – mówi Ewelina Haraburda, product manager marki Bakalland.

BIO owoce i orzechy pochodzą z plantacji ekologicznych, znajdujących się z daleka od terenów zurbanizowanych, obszarów industrialnych i sieci dróg, czyli właśnie tam, gdzie środowisko jest najczystsze i nieskażone. Przy uprawach wykorzystywane są naturalne metody (takie jak płodozmian) oraz wyłącznie zielone komposty, które uwzględniają dobro środowiska i szacunek dla roślin, gleb oraz powietrza. Stosowanie się do tych rygorystycznych wymogów dotyczących produkcji gwarantuje organiczne pochodzenie produktu, co potwierdzają posiadane certyfikaty oraz symbol zielonego „Eko liścia” umieszczony na opakowaniu.

- Jako certyfikowany producent bakalii BIO, Bakalland wyszukał najlepsze ekologiczne plantacje, które dostarczą organiczne surowce najwyższej jakości. Produkty są systematycznie kontrolowane oraz spełniają wszystkie restrykcyjne normy Unii Europejskie dotyczącej żywności ekologicznej, co raz w roku weryfikują również niezależni eksperci. Dodatkowo, BIO Żurawina jest pierwszą dostępną na masowym rynku żurawiną bez dodatku cukru, wzbogaconą wyłącznie naturalnym sokiem jabłkowym - informuje spółka.

Certyfikowane bakalie Bakalland BIO zostały zamknięte w oznaczonych opakowaniach - ze znaczkiem zielonego liścia składającego się z 12-nastu gwiazdek Unii Europejskiej. Bakalland na opakowaniach edukuje konsumentów, opisując znaczenie organicznego pochodzenia i korzyści wynikające z wyboru produktu BIO. Na odwrocie znajdują się informacje dotyczące definicji produktu organicznego i jego przewag, a także wyraźne podkreślenie składników ekologicznych. 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!