PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Borówkowe piwo zadebiutowało na Fruit Logistica 2018 w Berlinie (zdjęcia)

Borówkowe piwo zadebiutowało na Fruit Logistica 2018 w Berlinie (zdjęcia) Fruit Logistica 2018; stoisko Polish Berry Cooperative/fot. PTWP
Zdjęcie numer 1 - galeria: Borówkowe piwo zadebiutowało na Fruit Logistica 2018 w Berlinie (zdjęcia) Zdjęcie numer 2 - galeria: Borówkowe piwo zadebiutowało na Fruit Logistica 2018 w Berlinie (zdjęcia) Zdjęcie numer 3 - galeria: Borówkowe piwo zadebiutowało na Fruit Logistica 2018 w Berlinie (zdjęcia)
0 0

Producenci borówki z Polish Berry Cooperative we współpracy z Browarem Stu Mostów promują smak polskich borówek. Strony połączyły siły, efektem czego jest borówkowe piwo - SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse. Kwaśne, lekkie i orzeźwiając piwo z dodatkiem polskich borówek. Niestandardowy trunek zadebiutował 7 lutego podczas berlińskich Targów Fruit Logistica.

W premierowy weekend (8-11 lutego 2018) borówkowe piwo będzie serwowane również w trzech regionach, w których znajdują się plantacje PBC. Wielkopolska zaprasza do poznańskiego pubu Piwna Stopa. W Lublinie plantatorów i miłośników dobrego piwa ugości pub Św. Michał, na Podkarpaciu zaprasza rzeszowski Lord Jack. 

Fruit Logistica to największe targi branży owocowo-warzywnej na świecie. Dobre miejsce na to, by promować współpracę, świeże myślenie i produktową innowacyjność. Borówkowe piwo będzie serwowane plantatorom i importerom borówki z całego świata. Polscy producenci owoców jagodowych, jak w latach ubiegłych, będą podczas berlińskich tragów najliczniejszą grupą narodową.

Partnerem PBC jest Browar Stu Mostów - polski lider w eksporcie i ilości międzynarodowych projektów kooperacyjnych, inicjator Piwnych Mostów i współpracy wiodących rzemieślniczych  browarów w Europie. Browar od lat buduje most pomiędzy piwem i owocami. Jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce browarów wykorzystujących owoce jako dodatek.

- Wspólnie wybraliśmy odmianę Chandler, w wersji schłodzonej zaraz po zerwaniu. Dzięki HopGun’owi, specjalnemu urządzeniu do ekstrakcji, wydobyliśmy z tych owoców wszystko, co się da. Piwo ma piękny borówkowy kolor i smak, jest lekko kwaskowe i bardzo orzeźwiające – mówi Mateusz Gulej, Główny Piwowar Browaru Stu Mostów.

- Razem możemy więcej. I jak widać to działa. Najpierw połączyliśmy siły w regionie, potem nasze Grupy rozpoczęły współpracę ponadregionalną. Mogliśmy podnieść branżowe standardy i rozszerzyć zasięg eksportowej ekspansji. Dziś łączymy siły z browarnikami, którzy osiągają nie mniejsze sukcesy w swojej branży. Razem promujemy Polskę - mówi Dominika Kozarzewska, Prezes należącej do PBC Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”.

Polish Berry Cooperative łączy trzy wiodące grupy producenckie. Jest jednym z największych producentów borówki w Europie, liderem ekspansji polskiej borówki w Azji i promotorem nowego standardu zbioru borówki wysokiej. Promotorem aktywnym i kreatywnym.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Olaf 27-02-2018, 12:47:

Jednak zostane przy ulubionej miodowej Perle