PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Dziś protest producentów ziemniaków i warzyw

Dziś protest producentów ziemniaków i warzyw fot. shutterstock
0 0

Do zapowiedzianych przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną na 9 maja br. protestów przyłączają się rolnicy w innych regionach kraju. Na drogi wyjdą rolnicy w województwach łódzkim, wielkopolskim i podlaskim - informuje farmer.pl.

W województwie łódzkim producenci ziemniaków i warzyw wyjadą ciągnikami na krajowe drogi nr 12, 91 i 60. Kolumna około 100 traktorów będzie jeździła po „dwunastce” między Wróblewem w powiecie sieradzkim, a Grabowcem pod Zduńską Wolą. W Sieradzu protestujący na ręce starosty mają złożyć petycję skierowaną do rządu, a dotyczącą dramatycznej sytuacji polskich producentów warzyw. Rozpoczęcie akcji w powiecie sieradzkim około godz. 10.30, a protest potrwa do wieczora. Do protestu w powiecie sieradzkim przyłączyć się mają również producenci trzody z powiatu piotrkowskiego, w woj. łódzkim.

W powiecie łęczyckim ciągniki będą przemierzały trasę między Topolą Szlachecką a Topolą Królewską na trasie drogi krajowej nr 60, a następnie odcinek drogi nr 91 aż do ronda w Emilii pod Zgierzem, skąd wjeżdża się na autostradę A2. Protest będzie się odbywał w godzinach od 8 -20, a organizatorzy zapowiedzieli udział około 200 ciągników rolniczych i innych maszyn.

Całość na farmer.pl

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!