PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Food Show: Dieta nie powinna być modą, ani odchudzaniem. To styl życia

Food Show: Dieta nie powinna być modą, ani odchudzaniem. To styl życia fot. shutterstock.com
0 0

- Warto żeby konsumenci mieli dystans do mód żywieniowych, a zaczęli zwracać uwagę na fundamentalne problemy świata związane z wyżywieniem ludzkości - mówi Mateusz Kowalewski, prezes firmy Hortimex Plus podczas panelu na Food Show 2018.

- Mamy do czynienia z rosnącą liczba ludzi do wyżywienia na świecie. Jesteśmy w komfortowej sytuacji rozmawiając o trendach i modach. Mówimy na przykład o marnowaniu jedzenia, podczas gdy ogromna część populacji głoduje - dodaje Mateusz Kowalewski.

I jak dodaje, tu pojawia się paradoks. - Konsumenci chcą żywności tradycyjnej i organicznej, a tymczasem, aby wykarmić świat potrzebujemy GMO - mówi.

Jak podkreśla Tomek Woźniak, trendsetter kulinarny, moda modą, ale najważniejsza jest świadomość konsumentów. - Konsumenci są mamieni modami i myślą, że są lepsi jedząc np. produkty ekologiczne. A zapominają o podstawach racjonalnego i zdrowego żywienia i rozsądnego stylu życia. Zamiast kierować się obrazkami w social media, warto wybrać zdrowy rozsądek - podkreśla.

- Dieta nie jest modą, ani odchudzaniem. To styl życia - dodaje. 

Weronika Pochylska z kampanii "Roślinnie Jemy" przyznała, że wielu konsumentów nie sprawdza źródeł naukowych, a często autorytetami są osoby z telewizji czy blogerzy kulinarni. A warto zasięgnąć wiedzy w nauce, która - z kolei - wcale nie udowadnia, że GMO jest złe - dodaje. 

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Iza 15-03-2018, 18:51:

Dokładnie. Ja postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe i zaczęłam od diety pudełkowej Jedzenie Marzenie. Chcę zrzucić parę kilo i zdrowo się odżywiać, więc to dla mnie idealna opcja. Jedzenie jest pyszne i zdrowe, codziennie dostarczają mi je pod drzwi. Mam ich na miesiąc, później zacznę sama wprowadzać zdrowe gotowanie na bazie ich przepisów

Jakub 15-03-2018, 15:34:

Dość oczywiste, że jeśli chce ktoś być całkowicie zdrowy, to musi zdrowo odżywiać się przez cały czas, ale nic nie ma przecież złego w tym, że osoby otyłe przechodzą na diety niskokaloryczne, by skutecznie się odchudzić. Dzisiaj bardzo modny (ale i skuteczny) jest catering dietetyczny WygodnaDieta.pl, z którego sam od jakiegoś już czasu korzystam. Warto jest pilnować zdrowych nawyków żywieniowych. ;)