PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Grupa Prymat przejmuje kolejnego producenta przypraw

Grupa Prymat przejmuje kolejnego producenta przypraw fot. shutterstock
0 0

Grupa Prymat, czołowy producent przypraw w Polsce i właściciel m.in. takich marek, jak Prymat i Kucharek, zakupiła 100% udziałów w firmie Kulinaria S.A., posiadającej 20-letnie doświadczenie w kreowaniu i produkcji mieszanek przyprawowych do przemysłu. To kolejna inwestycja Grupy Prymat w ostatnim czasie, po przejęciu w styczniu 2017 roku 80% udziałów w firmie Lacikonyha Kft., istotnym węgierskim producencie przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.

Przejęcie firmy Kulinaria S.A. ma umocnić pozycję Grupy Prymat w sektorze B2B oraz rozszerzyć ofertę produktów skierowanych do gastronomii.

Jak podaje Grupa Prymat, Kulinaria S.A. jest wiodącym producentem mieszanek przyprawowych i funkcjonalnych dodatków przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. W ofercie znajdują się specjalistyczne mieszanki przyprawowe do różnego rodzaju mięs, przyprawy uniwersalne, a także mieszanki suszonych warzyw. Produkty są dostarczane nie tylko na terenie Polski, ale także do krajów takich jak Bułgaria, Czechy, Łotwa, Rosja, Rumunia i Ukraina. Głównymi odbiorcami w tych krajach są zakłady przetwórstwa mięsnego.

Ta, kolejna już, inwestycja Grupy Prymat to efekt dłuższej strategii rozwoju. W 2007 roku firma przejęła Pěkný-Unimex s.r.o., ważnego czeskiego producenta przypraw i dodatków do żywności. W 2009 roku - firmę Smak sp. z o.o., jednego z wiodących producentów w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego. W 2017 roku doszło do przejęcia firmy Lacikonyha Kft., istotnego węgierskiego producenta przypraw, wyrobów gotowych oraz dodatków spożywczych.

Jak podano, po sfinalizowaniu inwestycji Grupa Prymat łącznie zatrudnia 942 osoby. Skonsolidowany obrót w 2017 roku zgodnie z prognozami osiągnie 514 milionów złotych.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!