PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Iglotex wyjaśnia dlaczego rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

Iglotex wyjaśnia dlaczego rezygnuje z jaj z chowu klatkowego fot. shutterstock
0 0

- Mamy świadomość, iż to co robimy na co dzień oraz niezwykle szeroka skala działań firmy Iglotex wpływa w sposób realny na jakość życia ludzi jak też los zwierząt. Dlatego też wspieramy wszelkie dobre inicjatywy, które ten cel realizują. Przejście ze stosowania półproduktów jaj z chowu klatkowego do jaj ściółkowych, z wolnego wybiegu to jeden z elementów - mówi Marek Rogoża, dyrektor marketingu Grupy Kapitałowej Iglotex.

- W trosce o dobrostan zwierząt hodowlanych, a także odpowiadając na potrzeby współczesnych konsumentów, firma Iglotex S.A. dołącza do inicjatywy „Polska bez klatek” i tym samym zobowiązuje się wycofać jaja z chowu klatkowego ze wszystkich swoich obszarów produkcyjnych do 2020 roku - informuje zarząd spółki na stronie internetowej.

- Warunki, w jakich kury nioski żyją w systemach klatkowych, są często dużo gorsze, niż konsumenci sobie wyobrażają. Są one dalekie od dobrostanu, nie pozwalają na wiele naturalnych zachowań i mogą powodować u zwierząt ogromny stres oraz choroby. Po uzyskaniu tej wiedzy, decyzja o przystąpieniu do akcji mającej na celu polepszenia jakości życia zwierząt była oczywista - mówi Marek Rogoża, dyrektor marketingu Grupy Kapitałowej Iglotex. 

Grupa Kapitałowa Iglotex to zdywersyfikowana i zintegrowana pionowo grupa dystrybucyjno – produkcyjna. Iglotex jest jednym z liderów na rynku żywności mrożonej w Polsce. Posiada ogólnopolski zasięg wspierany oddziałami dystrybucyjnymi i silnym zespołem sprzedaży. W ofercie firmy znajdują się produkty mrożone, chłodzone i suche.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!