PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Makarony Polskie: Stoczek Natura zawarła umowę o dofinansowanie utworzenia CBR

Makarony Polskie: Stoczek Natura zawarła umowę o dofinansowanie utworzenia CBR fot. materiały prasowe
0 0

Makarony Polskie poinformowała, że jej spółka zależna Stoczek Natura  podpisała umowę z Ministerstwem Rozwoju i Finansów na dofinansowanie projektu Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

- Spółka Makarony Polskie SA informuje, że spółka zależna Stoczek Natura Sp. z o.o. (Makarony Polskie SA posiada 100% udziałów w tym podmiocie) zawiadomiła, iż podpisała w dniu dzisiejszym umowę z Ministerstwem Rozwoju i Finansów na dofinansowanie projektu ,,Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy Spółce Stoczek Natura Sp. z o.o." w ramach Działania 2.1 Wsparcia inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Spółka informowała wcześniej o zakwalifikowaniu wniosku Stoczek Natura Sp. z o.o. na listę projektów wybranych do dofinansowania, raportem bieżącym numer 25/2017 z dnia 1 czerwca 2017 roku – podano.

- Przedmiotem umowy dotacyjnej jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przy spółce Stoczek Natura Sp. z o.o. W Centrum prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe związane z poszukiwaniem innowacyjnych, nowatorskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz przetwórstwa mięsnego – podała spółka.

- Wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe posłużą spółce zależnej do wprowadzenia ulepszeń w produkcji półproduktów owocowych, półproduktów warzywnych oraz sosów. Misją nowoutworzonego Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie wdrażanie innowacji procesowych i produktowych w zakresie wytwarzania półproduktów dla branży piekarniczo-cukierniczej oraz gastronomiczno-hotelarskiej – podały Makarony Polskie.

W ramach umowy spółka Stoczek Natura Sp. z o.o. planuje zakup środków trwałych, robót i materiałów budowlanych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Całkowity koszt umowy wynosi ok. 19,02 mln zł. Dofinansowanie opiewa na kwotę ok. 9,25 mln zł. Okres realizacji: czerwiec 2017 - kwiecień 2019.

Zabezpieczeniem prawidłowej realizacji umowy jest wystawiony przez Stoczek Natura Sp. z o.o. weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Czytaj też: „Makarony Polskie z pozytywną oceną projektu badawczo-rozwojowego”
 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

artmetic ekonsulting 20-12-2017, 04:22:

Dotacje UE dla sektora spożywczego:
artmetic.pl