PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

McCormick rośnie w Stefanowie

McCormick rośnie w Stefanowie fot. Fotolia
0 0

Światowy lider rynku przypraw powierza polskiej fabryce coraz więcej rynków eksportowych. Zapowiada nowości i kolejne inwestycje – informuje czwartkowy „Puls Biznesu”.

Chris Jinks, prezes McCormicka na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę mówi, że w zeszłym roku przeniesione zostało z Portugalii dziewięć linii produkcyjnych dla zagranicznych marek McCormicka, a zakład w Stefanowie staje się coraz większą bazą produkcyjną na Europę, również na zachodnie rynki.

Ze Stefanowa od lat wyjeżdżają produkty na Wschód, m.in. do Rosji, Rumunii i na Ukrainę, bo łącznie eksport odpowiada za około 40 proc. produkcji spółki nad Wisłą.

Olivier Touzalin, dyrektor zarządzający McCormicka w Polsce podkresla zaś, że fabryka staje się coraz ważniejszym centrum, również jeśli chodzi o wytwarzanie „delikatnych” produktów, wymagających od pracowników dużych kwalifikacji — to tutaj przygotowywane są laski wanilii, kora cynamonu czy szafran na rynki zachodnie, m.in. francuski, hiszpański czy portugalski. Ponadto firma inwestuje w nowe linie produkcyjne, aby zwiększać zdolności w produkcji saszetek z ziołami, octów i musztard dla Polski i rynków Europy Środkowej i Wschodniej.

W zeszłym roku w związku z rosnącą produkcją firma zrekrutowała 70 nowych pracowników.

Czytaj w „Pulsie Biznesu”

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!