PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Mosso Kewpie Poland wdraża rozwiązanie SAP

Mosso Kewpie Poland wdraża rozwiązanie SAP fot. za mosso.pl
0 0

Spółka itelligence, platynowy partner SAP, dostawca innowacyjnych rozwiązań IT, rozpoczęła wdrożenie pakietu oprogramowania biznesowego nowej generacji SAP S/4HANA w Mosso Kewpie Poland.

Zakres projektu obejmuje wdrożenie SAP S/4HANA w obszarze produkcji, logistyki, zarządzania zasobami ludzkimi, finansów i controllingu. Na czas wdrożenia rozwiązania Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o. powierzy hosting systemu data center itelligence w Tarnowie Podgórnym.

Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o. produkująca chrzany, musztardy, ketchupy i sosy oraz surowe i rafinowane oleje roślinne w zakładach w Radziejowicach i Puchałach, powstała po przejęciu polskiej firmy Mosso Kwaśniewscy przez japońską spółkę Kewpie Corp., która dzięki zakupowi zyskała swoją pierwszą bazę produkcyjną w Europie. Nowi właściciele rozpoczęli stopniowe dostosowywanie zakładów w Polsce do japońskich standardów wprowadzając usprawnienia przy jednoczesnym ulepszaniu zarządzania przedsiębiorstwem. Jedną z kluczowych decyzji w tym zakresie była decyzja o wyborze nowego systemu wspierającego zarządzanie i obsługującego kluczowe procesy biznesowe z wykorzystaniem najlepszych praktyk branży spożywczej.

- Przebieg i wyniki analizy przedwdrożeniowej jasno pokazały nam, jakie korzyści odniesiemy wdrażając pakiet S/4HANA. Rozwiązanie usprawni produkcję jednocześnie przygotowując spółkę na dalszy rozwój. Wdrożenie w spółce polskiej traktujemy jako modelowe dla całej grupy Kewpie na świecie. Jest to możliwe dzięki międzynarodowemu partnerowi i sprawdzonej metodyce wdrożenia - mówi Ilona Wilczyńska, Finance & HR Director w Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o.

- SAP S/4HANA to innowacyjne rozwiązanie z tzw. „digital core”, oparte o platformę SAP HANA. SAP S/4HANA umożliwia uproszczenie i optymalizację procesów biznesowych oraz podejmowanie szybkich decyzji w oparciu o dane i analizy w czasie rzeczywistym. Jest dopasowane do ról, intuicyjne, dostępne na urządzeniach mobilnych, oraz pozwala na adaptację nowych technologii takich jak Internet Rzeczy czy Big Data. Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, takie jak Mosso Kewpie Poland sięgają po takie rozwiązania bo dzięki nim mogą odpowiadać na potrzeby rynku i zyskać przewagę konkurencyjną – wyjaśnia Grzegorz Górkiewicz, Sales manager w itelligence Sp. z o.o.

Docelowo wdrożone rozwiązanie będzie obsługiwało ok. 40 użytkowników. Start produktywny planowany jest na 2018 r.

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 5600 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 24 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 6000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W 2016 Grupa wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 777,9 mln EUR.

W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 200 osób. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. Dysponuje własnym data center wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcingu IT.  

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!