PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Pawiński/Maspex: W przejęciach w branży spożywczej problemem jest część podażowa, a nie popytowa

Pawiński/Maspex: W przejęciach w branży spożywczej problemem jest część podażowa, a nie popytowa Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex
0 0

- W przejęciach w branży spożywczej zdecydowanym problemem jest część podażowa, a nie popytowa. Popyt z naszej strony jest i możliwości sfinansowania też są - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice.

Od jakiegoś czasu dość często mówi się o możliwości wejścia Grupy Maspex na giełdę. To w dużej mierzy zależy też od wyzwań, przed którymi stanie spółka.

- Atrakcyjność finansowania giełdowego pojawia się także wraz z odpowiednio dużymi celami akwizycyjnymi, których nie można bezpiecznie sfinansować w strukturze wyłącznie dłużnej. Choć podkreślę, że otoczenie bankowe, które z nami współpracuje od lat, nigdy nas nie zawiodło i pomagało sfinansować bardzo duże projekty. Jeżeli by nam tego zabrakło, a na horyzoncie pojawiłoby się naprawdę duże przejęcie, które chcielibyśmy zrealizować, to nie będziemy mieć żadnego problemu z tym, aby podzielić się własnością. Natomiast za to, co się dostaje w ramach upublicznienia, czyli bezprocentowy kapitał na rozwój, trzeba zapłacić pewną cenę – trzeba spełnić obowiązki informacyjne nałożone na spółki giełdowe. Także nic nie jest za darmo - komentuje Krzysztof Pawiński.

Jednak - jego zdaniem - aby mówić o tak dużym przejęciu, trzeba mieć jasny cel akwizycyjny. - W przejęciach w branży spożywczej zdecydowanym problemem jest część podażowa, a nie popytowa. Popyt z naszej strony jest i możliwości sfinansowania też są, jednak jest to długi proces, nieefektywny z punktu widzenia ilości projektów, które trzeba przepracować, żeby na końcu coś konstruktywnego się wydarzyło - przyznaje Pawiński.

- Przejęcie aktywów Agros Nova było bardzo dużą akwizycją, jednak absolutnie nie uważam, że to będzie największe przejęcie w historii naszej firmy. Jestem przekonany, że najlepsze 5 minut jeszcze przed nami - dodaje.

Czytaj także: Pawiński, Maspex: Nasza pozycja w regionie sprawia, że trafiają do nas różne oferty akwizycyjne

CAŁY OBSZERNY WYWIAD Z KRZYSZTOFEM PAWIŃSKIM W STREFIE PREMIUM PORTALSPOZYWCZY.PL!

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!