PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Pepees zakupi III pakiet udziałów w GR Ponary Sp. z o.o.

Pepees zakupi III pakiet udziałów w GR Ponary Sp. z o.o.
0 0

Jeżeli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie wykona prawa pierwokupu III Pakietu Udziałów, Pepees S.A. stanie się właścicielem 100 proc. udziałów w Ponarach.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2017 w sprawie zawarcia przez Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A. warunkowej umowy nabycia przez Spółkę ok. 34,92% udziałów w spółce Gospodarstwo Rolne Ponary sp. z o.o., Zarząd Spółki informuje, że w wykonaniu ww. umowy oraz w związku z umową kredytu inwestycyjnego dotyczącą finansowania nabycia udziałów Ponarów, Spółka zawarła z dwoma osobami fizycznymi, akcjonariuszami Spółki, warunkowe umowy sprzedaży, na podstawie których Spółka nabędzie pakiet pozostałych udziałów w Ponarach obejmujący łącznie ok. 32,6% udziałów.
 
Nabycie III Pakietu Udziałów nastąpi pod warunkiem, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie wykona prawa pierwokupu udziałów objętych tym pakietem przysługującego mu na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego. Jeżeli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie wykona prawa pierwokupu III Pakietu Udziałów, Spółka stanie się właścicielem 100% udziałów w Ponarach.
 
O nabyciu II Pakiet Udziałów obejmującego pakiet 32,5% udziałów Ponarów Spółka informowała raportem bieżącym nr 22/2017.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!