PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Pochodzenie ma znaczenie. Co polscy przetwórcy owoców i warzyw sądzą o „polskich półkach”?

Pochodzenie ma znaczenie. Co polscy przetwórcy owoców i warzyw sądzą o „polskich półkach”? fot. shutterstock

Polacy stają się bardziej świadomi, a także dociekliwi, i w coraz większym stopniu poszukują zapewnień o bezpieczeństwie i wysokiej jakości produktów. Coraz chętniej sięgają po polskie produkty. Pochodzenie produktów spożywczych jest istotnym atrybutem wpływającym na decyzje zakupowe polskich konsumentów.  Dlatego zapytaliśmy ekspertów z sektora przetwórstwa owocowo-warzywnego czy pochodzenie faktycznie ma znaczenie i czy ich zdaniem warto wrócić do pomysłu stworzenia „polskich półek” w sieciach handlowych, żeby promować polskie produkty.

Wybrany ranking jest treścią płatną. Można wykupić dostęp do tego konkretnego rankingu lub roczny dostęp do "Strefy premium", który zagwarantuje dostęp do wszystkich rankingów. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj konto.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegółowe informacje o "Strefie premium". Aktualna oferta cenowa jest dostępna tutaj. Aby wykupić wybrany dostęp, przejdź na stronę sklepu.

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

Patrzałek 25-01-2018, 09:53:

A kto jest Zaopatrzeniowcem w tym hipermarkecie i gdzie jego/jej tak zwany patriotyzm gospodarczy. No gdzie?

jan 23-01-2018, 10:32:

W nawiązaniu do wypowiedzi 3edc to tam jest tak, że wydając zezwolenie na lokalizację zastrzega się, że np 10 czy 20 % towarów na półkach musi pochodzić z okolic miejsca sklepu. W ten sposób nie ma obawy rugowania miejscowych rolników, przetwórców i producentów.

3edc 22-01-2018, 20:31:

Nad czym tu debatować? Tak Angole, jak i Niemcy czy Francuzi promują rodzime produkty i to z najbliższego otoczenia sklepu obojętnie, czy wielkiego marketu, czy małego sklepiku. Tacy lokalni producenci z otwartymi ramionami przyjmowani są na półki sklepowe, bo dostarczają produkty najwyższej jakości. U nas można mieć produkt ze złota lub platyny, a na półce miejsce raczej się nie znajdzie, a jak już nawet, to za chwilę przyjdzie większy i załatwi tak, że okaże się, że miejsce na półce było, ale się skończyło... Daleko nam mentalnie do, nawet tego zgniłego, zachodu.