PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Skotniccy ogłosili wezwanie na akcje Pepees. Nie wycofają spółki z GPW

Skotniccy ogłosili wezwanie na akcje Pepees. Nie wycofają spółki z GPW fot. materiały prasowe
0 0

Maksymilian i Michał Skotniccy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż prawie 31,4 mln akcji spółki Pepees - podał Dom Maklerski Banku BPS jako podmiot pośredniczący. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie wynoszącej 1,45 zł.

- Cena akcji nie jest niższa od średniej ceny rynkowej rozumianej jako średnia arytmetyczna z dziennych średnich cen ważonych wolumenem obrotu akcjami (...) z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania, która wyniosła 1,29 zł" – czytamy w treści wezwania. 

Wzywający chcą skupić ponad 31,3 mln akcji (ponad 33 proc.) i osiągnąć 66 proc. Przyjmowanie zapisów ruszy 26 stycznia, a zakończenie zaplanowano na 8 lutego 2018 r.

„(...) wzywający zamierzają w taki sposób realizować swe uprawnienia korporacyjne w spółce, aby wspierać jej dalszy rozwój, zgodnie z dotychczasową strategią ogłoszoną do roku 2018, w szczególności w zakresie: modernizacji produkcji, rozwoju eksportu produktów na rynki zagraniczne oraz długoterminowego zabezpieczenia źródeł surowców: ziemniaka i pszenicy, także poprzez zwiększenie areałów własnych upraw. Wzywający pozytywnie oceniają ogłoszoną do roku 2018 strategię rozwoju Spółki i w okresie jej obowiązywania nie zamierzają podejmować działań zmierzających do jej zasadniczej zmiany" – czytamy w treści wezwania.

Jak dodano, wzywający zakładają utrzymanie akcji w obrocie na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!