PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Tanie jabłka z Polski nie podbiły Chin

Tanie jabłka z Polski nie podbiły Chin fot. shutterstock
0 0

Jabłka z Polski były najtańsze spośród sprowadzonych do Chin w ubiegłym roku, ale mimo to i wbrew wysokim oczekiwaniom, nie podbiły tego rynku - podaje Puls Biznesu za freshplaza.com.

Chiny importowały w ubiegłym roku tylko 1130 ton polskich jabłek po średnio 950 USD za tonę. Najwięcej sprowadziły ich z USA, 29 tys. ton, i płaciły za nie po 1539 USD za tonę. W pierwszej trójce największych importerów znalazły się jeszcze Nowa Zelandia (22 tys. ton po średnio 2135 USD za tonę) i Chile (13 tys. ton po 1319 USD za tonę). 

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Shipper 03-02-2018, 20:38:

Nie taniością a jakością trzeba. każda wysyłka z podanych konkurencyjnych kierunków jest dopieszczona oraz z niezależnym rejestratorem temperatur. Gdy jabłka dotra dobre to zarobią jako eksporter, gdy zepsute dostaną odszkodowanie, a my? "oszczedzamy" 70 może 100 zł na kontenerze, by zakończyć sezon z takim wynikiem....

to jest tak 03-02-2018, 13:59:

Przyczyny takie:

1. Brak jednego brandu pod którym idzie promocja.

2. Konieczność rejestracji pre-paid (brak dostępu do sieci), co się równa brakowi możliwości zaangażowania dużej liczby wolontariuszy promujących towar na rynku docelowym, bo będą oni niszczeni przez konkurencję, też fizycznie (duża kasa w grze, mafie kontrolujące dostęp do rynku w wybranych sektorach).

3. Polscy politycy chcą mieć PUSTE ręce i nie kontaktować się z polskim biznesem i w konsekwencji nie mają czegokolwiek do pokazania w Mocarstwie jakim są Chiny.

i to wszystko.