PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Tomasz Kurpisz odchodzi z firmy Hortex. Paweł Gurgul nowym prezesem

Tomasz Kurpisz odchodzi z firmy Hortex. Paweł Gurgul nowym prezesem Tomasz Kurpisz, prezes Hortex/ fot. Żelazna Studio
0 0

Rada Nadzorcza spółek z Grupy Hortex podjęła decyzję o powołaniu pana Pawła Gurgula na stanowisko prezesa zarządu Grupy Hortex z dniem 1 czerwca 2018 roku. Pan Paweł Gurgul ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży FMCG w Polsce. Przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu w PepsiCo Polska, a wcześniej zdobywał doświadczenie w Kraft Foods Polska, m.in. w obszarach sprzedaży i strategii.

Z dniem 1 czerwca br. Pan Paweł Gurgul obejmie stanowisko prezesa zarządu spółki Hortex sp. z o.o. zajmującej się produkcją i sprzedażą soków, nektarów, napojów i koncentratów oraz Ortika Polska sp. z o.o. – skupiającej całość działalności mrożonkowej.

Rada Nadzorcza jest przekonana, że pan Paweł Gurgul będzie miał nieodzowny wpływ na wdrożenie oraz realizację nowej strategii Grupy Hortex i razem z obecną załogą będzie dalej dynamicznie rozwijał Grupę w oparciu o cele wspólnie uzgodnione z obecnym właścicielem.

Pan Tomasz Kurpisz pozostanie na stanowisku prezesa zarządu Grupy Hortex do dnia 31 maja 2018 roku. 

Dodajmy, że w listopadzie 2017 r. Mid Europa Partners fundusz private equity inwestujący w Europie Centralnej i Południowo Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Z kolei 23 stycznia 2018 r. fundusz Mid Europa Partners ogłosił, że zakończył przejęcie spółki Hortex. Mid Europa zapewniał, że będzie wspierać Hortex w realizacji strategicznych inicjatyw, w tym w rozwoju nowych produktów, ekspansji do nowych pokrewnych kategorii i selektywnych przejęć.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!