PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

ZPOW Orzech: Polskie półki są jest niezwykle potrzebne producentom żywności

ZPOW Orzech: Polskie półki są jest niezwykle potrzebne producentom żywności Wacław Orzech, właściciel Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech z Kolbuszowej/ fot. materiały prasowe
0 0

- Oznaczanie produktów ”polskim znakiem” to temat bardzo potrzebny, bo mamy wysoką jakość produktów o świetnych walorach smakowych, w dobrej cenie i klient powinien mieć możliwość tegoż wyboru. To jest również ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców i dzięki takim projektom polska gospodarka będzie się właściwie i szybko rozwijać - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Wacław Orzech, właściciel Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech.

Jego zdaniem "polska półka” zdaje się być dobrym pomysłem szczególnie po za granicami kraju gdzie zresztą jest to już stosowane i widoczne. - W jednej z sieci austriackich marketów, klient po zakupie, na paragonie widzi ile produktów pochodzi od austriackich firm - dodaje Wacław Orzech.

Przedsiębiorca bardzo pozytywnie ocenia również plan związany z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. - Jeśli ta idea wejdzie w życie, nie przypuszczam aby sprawiła trudności naszym firmom a wręcz przeciwnie; będzie bardziej znormalizowane jak w innych krajach UE. Patrząc na badania rynkowe, jeśli sklepy są zamknięte w dni świąteczne, notują zdecydowanie wyższe obroty i sprzedają zdecydowanie więcej - zapewnia Wacław Orzech.

Miniony 2017 rok był dla ZPOW Orzech rokiem niełatwym, gdyż niedobór surowców wywołany najpierw wiosennymi przymrozkami a potem suszą, spowodował trudności w ich nabyciu a potem co za tym idzie wzrost cen tychże nawet o kilkaset procent.

- Jako firma Orzech mamy podpisane długoletnie kontrakty nie tylko z odbiorcami krajowymi ale również zagranicznymi i jesteśmy tutaj zobligowani do zachowania ciągłości łańcucha dostaw oraz stabilności cen mimo zachodzących niesprzyjających warunków. Pomimo tych trudności, udało się nam utrzymać poziom produkcji jak i sprzedaży na zakładanym, zadowalającym poziomie. Pozytywny wpływ na to miało w zakresie handlu krajowego pobudzenie popytu wewnętrznego i efekt m. in. programu 500+, jeśli chodzi o eksport to pomógł nam stabilny kurs EURO - wylicza przedsiębiorca.

W portfolio produktów ZPOW Orzech przeprowadził pozytywną certyfikację 22 produktów bezglutenowych, które w obecnym czasie zyskują coraz większą popularność. - Wprowadziliśmy również 8 nowości w segmencie tradycyjnym. Poza tym otworzyliśmy Centrum Dystrybucyjne „Orzech” – magazyn logistyczny o powierzchni ponad 4500 m/2 skierowany do klientów nie tylko naszej grupy handlowej „Passa” ale także pozostałych klientów hurtowych przez co scentralizowane dostawy spowodowały że uzyskaliśmy dla naszych klientów jeszcze lepsze ceny - zapewnia..

W 2018 roku najważniejszym wyzwaniem dla spółki będzie jeszcze bardziej dynamiczny rozwój eksportu. - Rozpoczęliśmy pracę z programem „GO to Brand”, dzięki któremu chcemy pozyskać nowych klientów nie tylko rynku afrykańskim ale także w krajach byłego ZSRR i na Bliskim Wschodzie.  Priorytetem jest dla nas wprowadzenie szerokiej oferty produktów bio/eko której certyfikat uzyskaliśmy w mijającym roku. Szansy upatrujemy w utrzymaniu ciągle niezmiennej wysokiej jakości naszych produktów która została i jest ciągle doceniana przez klientów - zapewnia Wacław Orzech.

Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech Sp. z o. o. w Kolbuszowej zajmuje się produkcją przetworów ze świeżych owoców i warzyw. Oprócz przetwórni, ZPOW Orzech posiada sieć delikatesów firmowych "Orzech". 

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!