PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Afera z BK Salmon: Duńczycy nie zatruli się łososiem z Polski

Afera z BK Salmon: Duńczycy nie zatruli się łososiem z Polski fot. shutterstock
0 0

Ryby produkowane przez firmę BK Salmon z Żelistrzewa nie były powodem znalezienia bakterii listerii u czterech mieszkańców Danii - twierdzi Dziennik Bałtycki.

We wrześniu 2017 roku głośno było o zatruciach listerią w Danii. Do szpitali trafiły cztery osoby. Jedna z nich zmarła. Punktem wspólnym były wędzone łososie kupione w jednym z popularnych dyskontów, a produkowane przez przedsiębiorstwo BK Salmon w Żelistrzewie (gmina Puck).

Firma wydała wówczas oświadczenie w tej sprawie (Czytaj: BK Salmon wydaje oświadczenie ws. zatruć łososiem w Danii). Wysłano też kilkadziesiąt próbek do badań w akredytowanym laboratorium zewnętrznym. 

Jak informuje Dziennik Bałtycki, od kilku miesięcy BK Salmon pracuje na pełnych obrotach, a Duńczycy po cichu przepraszają za zamieszanie wywołane przez doniesienia. Marek Karwacki, powiatowy weterynarz tłumaczy,  że na oficjalnej stronie duńskiego ministerstwa pojawiły się wyjaśnienia dotyczące tej sprawy. Zawarto w nim stwierdzenie, że materiał genetyczny pobrany od chorych nie pokrywał się z próbkami listerii znalezionej w rybach importowanych przez BK Salmon.

Więcej na dziennikbaltycki.pl

Portalspozywczy.pl poprosił o komentarz w tej sprawie Edwarda Nowaka, prezesa BK Salmon.

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

defqwerw 29-01-2018, 10:08:

wszystkie portale informacyjne typu wirtualna polska, portal spozywczy itp. powinny oficjalnie przeprosic BK salmon poniewaz podawaly nieprawde.

Big Zbig 28-01-2018, 23:32:

Z artykuły wynika, że w łososiu były jefdnak bakterie listetii o innej genetyce???

Sieci 26-01-2018, 22:06:

Skandal! Duńczycy powinni wypłacić odszkodowanie naszym!