PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Frosta: Jesteśmy liderem w kategorii mrożonych produktów rybnych

Frosta: Jesteśmy liderem w kategorii mrożonych produktów rybnych Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną.
0 0

- Na rynku polskim jesteśmy liderem w kategorii produktów rybnych i mrożonych produktów rybnych. Produkty rybne to kategoria, która jest dla nas dominująca i w niej się specjalizujemy. Nasz udział wartościowy w tej kategorii wynosi 28 procent - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną.

- Frosta funkcjonuje na rynku europejskim w trzech podstawowych kategoriach: produkty rybne, dania gotowe oraz dania warzywne. Na rynku polskim jesteśmy liderem w produktach rybnych i mrożonych produktach rybnych. Jesteśmy mocnym graczem jeśli chodzi o dania gotowe, a funkcjonujemy także na rynku warzyw mrożonych i mieszanek warzywnych - mówi Paweł Wojciechowski.

Dyrektor Frosty dodaje, że firma planuje rozwój we wszystkich kategoriach produktowych w oparciu o możliwości produkcyjne.

- Ciekawą nowością jest „Chili Con Quinoa” na bazie komosy ryżowej. Jest to nowy produkt podążający za trendami, wegański. Śledzimy trendy, staramy się wprowadzać systematycznie nowe produkty zgodnie z naszą polityką „100%  naturalnego smaku”, czyli bez dodatków do żywności. Cały czas podkreślamy także, że produkujemy na bazie wysokiej jakości surowca, a więc ryby pojedynczo mrożonej, na morzu,  z certyfikatem MSC. To nas wyróżnia - dodał.

W ocenie Wojciechowskiego, w ślad za zmieniającym się rynkiem, zmieniają się potrzeby konsumenta.

- Staramy się sprostać wymaganiom konsumenckim. Nasze życie jest coraz szybsze. Żyjemy w biegu, mamy coraz mniej czasu na przygotowanie posiłków. Pozostają nam na to praktycznie tylko weekendy. Staramy się wychodzić temu naprzeciw i dawać konsumentom możliwości zakupu produktów w pewnym sensie gotowych do spożycia. Na przykład bardzo dobra ryba z odpowiednim sosem i warzywami jest już dużą częścią posiłku, który w dodatku można szybko przygotować - dodał. 

Pełna treść rozmowy z Paweł Wojciechowskim ukaże się w listopadowym numerze magazynu "Rynek Spożywczy".

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!