PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

GPW zawiesza obrót akcjami Wilbo na żądanie KNF

GPW zawiesza obrót akcjami Wilbo na żądanie KNF
0 0

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia od 4 października obrotu akcjami sześciu spółek, w tym Wilbo. Powodem złożenia wniosku o zawieszenie obrotu jest nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów półrocznych za pierwsze półrocze 2017 r. w terminie określonym przepisami prawa.

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia od 4 października obrotu akcjami Calatrava Capital, Hyperion, MNI, Lark. pl, PC Guard oraz Wilbo - podała KNF w komunikacie.
 
Powodem złożenia wniosku o zawieszenie obrotu jest nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów półrocznych za pierwsze półrocze 2017 r. w terminie określonym przepisami prawa.

W związku z żądaniem zgłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, Zarząd GPW postanowił zawiesić obrót akcjami spółki Wilbo S.A., oznaczonymi kodem "PLWILBO00019", od dnia 4 października 2017 r. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Dwa dni wcześniej - 2 października Wilbo S.A. poinformowało, że nie będzie w stanie dostarczyć sprawozdania za I półrocze 2017 r. w wymaganym terminie. Poniżej pełna treść komunikatu:

'Emitent informuje, iż w toku prowadzonych działań reorganizacyjnych obejmujących m.in. zmianę budynku siedziby Spółki oraz optymalizację struktury usługodawców a w konsekwencji również wykorzystywanej infrastruktury informatycznej, miała miejsce awaria wykorzystywanego przez Spółkę systemu informatyczno-księgowego, co skutkowało utratą danych/wpisów księgowych w tym systemie za okres od początku br. Pomimo podjętych przez zespół Emitenta działań, usunięcie skutków awarii umożliwiające sporządzenie i publikację sprawozdania finansowego za I półrocze 2017 roku w terminie wymaganym przepisami prawami okazało się być niemożliwe. W konsekwencji Emitent na dzień dzisiejszy nie dysponuje techniczną możliwością sporządzenia sprawozdania finansowego za ww. okres, które byłoby kompletne, rzetelne oraz zgodne z materiałami źródłowymi. Aktualnie prowadzone są prace mające na celu usunięcia skutków awarii systemów księgowych obejmujące m.in. konieczność ponownego wprowadzenia do systemu informatycznego pełnej dokumentacji księgowej za poszczególne miesiące 2017 roku. Mając powyższe na uwadze Emitent informuje, iż zgodnie z bieżącą oceną, wstępne dane finansowe za okres I półrocza 2017 roku zostaną przekazane do publicznej wiadomości w terminie ok. tygodnia a raport okresowy za ww. okres zawierający również sprawozdanie finansowe zostanie opublikowany w terminie ok. 2-3 tygodni"

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

ja 05-10-2017, 19:02:

Wilbo firma oszust!