PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Seko opublikowało wyniki finansowe za I kwartał 2018

Seko opublikowało wyniki finansowe za I kwartał 2018
0 0

W I kwartale 2018 r. spółka Seko S.A. osiągnęła 47,3 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 42,6 mln zł rok wcześniej. W I kwartale 2018 r. spółka zanotowała 3,9 mln zł zysku netto wobec 2,7 mln zł rok wcześniej.

W I kwartale 2018 r. Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 47,3 mln zł, co oznacza wzrost o 11,1 proc. w porównaniu do I kwartału 2017 r. Przychody ze sprzedaży produktów wzrosły o 11,7% i wyniosły 44.034 tys. zł, zaś przychody ze sprzedaży towarów i materiałów były wyższe o 4,4% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku kształtując się na poziomie 3.293 tys. zł.

Jak informuje spółka, wzrost przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wynikał w dużej mierze z faktu, iż Święta Wielkanocne przypadały w tym roku w dniach 1-2 kwietnia.

- W związku z tym sezonowy wzrost sprzedaży przetworów rybnych przed świętami w całości zamknął się w pierwszym kwartale (w ubiegłym roku był rozłożony na pierwszy i drugi kwartał roku). Ponadto Spółka odnotowała również wzrost zamówień od dotychczasowych odbiorców w całym kwartale - czytamy w sprawozdaniu finansowym Seko.

W omawianym okresie Spółka osiągnęła wyniki finansowe wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk z działalności operacyjnej w I kwartale 2018 r. wyniósł 4.940 tys. zł i był wyższy o 70,2% niż w takim samym okresie ubiegłego roku. Z kolei zysk netto ukształtował się na poziomie3.939 tys. zł (wzrost o 46,9% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku). Wskaźnik
rentowności netto w I kwartale 2018 r. osiągnął wartość 8,3%, podczas gdy w I kwartale 2017 r. roku wyniósł 6,3%.

Największy pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki w I kwartale 2018 r. miał wzrost przychodów ze sprzedaży produktów o ponad 11%. Koszt wytworzenia sprzedanych produktów zwiększył się w tym okresie w mniejszym stopniu niż przychody ze sprzedaży, co także miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe i rentowność działalności.

W ocenie Zarządu Spółki wzrost zysków i poprawa rentowności działalności Spółki to efekt szeregu różnych czynników. Do najważniejszych z nich można zaliczyć inwestycje rzeczowe przeprowadzone w poprzednich okresach, które pozwoliły na wprowadzenie do oferty nowych produktów oraz przyczyniły się do obniżenia bezpośrednich kosztów produkcyjnych (m.in. większa automatyzacja, niższe zużycie energii, zmniejszenie strat surowcowych w trakcie produkcji), a także optymalizację procesów produkcyjnych i logistycznych w zakładzie Spółki.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!