PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Summa Equity kupił 75 proc. udziałów Milarex - łososiowego biznesu Jerzego Malka

 Summa Equity kupił 75 proc. udziałów Milarex - łososiowego biznesu Jerzego Malka Jerzy Malek
0 0

Z Jerzym Malkiem na pokładzie Summa Equity chce stworzyć drugi Morpol. Fundusz zapowiada, że Milarex może stać się największym przetwórcą łososia na świecie. Poszukuje kolejnych firm do przejęcia i planuje inwestycje w budowę fabryk na innych kontynentach - pisze Puls Biznesu.

Norweski fundusz Summa Equity kupił 75 proc. udziałów Milarex,  łososiowego biznesu Jerzego Malka. Jak mówi Pulsowi Bizesu Reynir Indahl, partner zarządzający Summa Equity, Milarex z nową i nowoczeną fabryką jest przygotowany do dynamicznego wzrostu. Obecnie spółka produkuje około 5,5 tys. ton metrycznych rocznie, a jej możliwości sięgają 30 tys. ton.

Indahl podkreślił też, że szczególnie znaczące dla inwestorów było to, że fabryka należy do Jerzego Malka. Jak podaje Puls Biznesu, firma będzie wspólnie szukać prezesa, a założyciel pozostanie w niej, również jako doradca i aktywny akcjonariusz.

Do Milareksu ma dołączyć Jon Hindar, były prezes innego łososiowego giganta — firmy Cermaq. Ma zostać szefem rady nadzorczej. Summa Equity nie chce ujawnić wartości transakcji. Podaje jedynie, że w różne spółki, w tym Milarex, zainwestował 40 proc. z 470 mln EUR. Horyzont inwestycyjny funduszu wynosi do 10 lat. Potem w grę wchodzi opcja wyjścia przez norweską giełdę.

Więcej w Pulsie Biznesu.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

73106 27-07-2017, 09:54:

Wreszcie!