PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Cambridge Chocolate Technologies chce w 2018 zadebiutować z kolejnymi czekoladami funkcjonalnymi

Cambridge Chocolate Technologies chce w 2018 zadebiutować z kolejnymi czekoladami funkcjonalnymi fot. za cambridgechocolate.com
0 0

Grupa Cambridge Chocolate Technologies (CCT), która sprzedaje czekoladę funkcjonalną Esthechoc i należy do grupy Adiuvo Investments, generuje 80 proc. przychodów grupy Adiuvo – wynika z raportu rocznego grupy kapitałowej Adiuvo Investments. W 2018 roku na rynku amerykańskim mają zadebiutować kolejne produkty funkcjonalne Grupy CCT - Fount oraz Rechoc.

W raporcie podano, że w całym 2017 r. odnotowano 5,8 mln zł przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Adiuvo, a sprzedaż ta została wygenerowana w głównej mierze przez Cambridge Chocolate Technologies SA i jej spółki zależne.

W raporcie czytamy też produkt Esthechoc, sprzedawany przez grupę CCT, dostępny jest w kanale e-commerce na kilkunastu rynkach na całym świecie oraz w sprzedaży wybranych salonach kosmetycznych i SPA. Spółki stale rozwijają zakres geograficzny sprzedaży. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich kwartałach, sprzedaż realizowana była głównie na rynkach pozaeuropejskich: na Tajwanie, w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach czy USA.

Nowe wdrożenia

W IV kwartale 2017 roku dla produktów z linii Fount oraz Rechoc Grupa skupiała swoje działania na rynku amerykańskim i tam produkty zadebiutują w 2018 roku.

- W omawianym okresie Grupa podjęła wstępne działania, które w 2018 roku mogą doprowadzić do nawiązania współpracy z lokalnymi inwestorami i menedżerami zainteresowanymi potencjalnym wniesieniem dodatkowego doświadczenia, wkładu w zarządzanie procesem wdrożenia jak również ewentualnych środków finansowych umożliwiających wdrożenie produktu w największych sieciach detalicznych – czytamy w raporcie rocznym grupy Adiuvo.

W pierwszym kwartale 2018 roku, CCT rozpoczęła zaś badania i testy marketingowe i konsumenckie produktu linii Fount w zakresie pozycjonowania, opakowań, strategii cenowej i planu wdrożenia.

W skład Grupy Kapitałowej Cambridge Chocolate Technologies wchodzą spółki: Cambridge Chocolate Technologies Polska SA (podmiot dominujący), Cambridge Chocolate Technologies Ltd. (Wielka Brytania) oraz Cambridge Chocolate Technologies Inc. (USA).

- Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest działalność w obszarze rozwoju, komercjalizacji i sprzedaży innowacyjnych produktów na bazie czekolady na rynku międzynarodowym. W 2017 roku grupa osiągnęła 5,0 mln zł przychodów ze sprzedaży produktu Esthechoc i ReChoc – czekolady funkcjonalnej. Czekolada Esthechoc była sprzedawana do dystrybutorów, z którymi spółki z Grupy podpisały kontrakty w latach 2015 – 2017 oraz w kanale e-commerce – czytamy w raporcie.

- W 2017 r. Spółka sprzedała ok 90 tys. pudełek czekolady Esthechoc oraz ponad 10 tys. pudełek czekolady ReChoc. W 2018 roku spółka planuje wprowadzenie na rynek linii produktów Fount – czekolada mleczna z wysoką zawartością i biodostępnością epikatechin – zapewniająca benefity ciemnej czekolady w formacie czekolady mlecznej - podano.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

abc 02-05-2018, 09:44:

nie płacą podatku w żadnym kraju, siedziba spółki matki w raju kapitałowym, plus ta nazwa "cambridge".
NIE KUPOWAĆ