PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Dyrektor Lotte Wedel: firma planuje duże inwestycje w rozbudowę zakładu

Dyrektor Lotte Wedel: firma planuje duże inwestycje w rozbudowę zakładu Maciej Herman, dyrektor sprzedaży i marketingu Lotte Wedel fot. PTWP
0 0

Lotte Wedel planuje duże inwestycje związane z rozbudową zakładu o obszar produkcyjno-magazynowy, co zwiększy m.in. nasze możliwości produkcyjne – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman, dyrektor sprzedaży i marketingu Lotte Wedel.

- W firmie Lotte Wedel planowane są duże inwestycje związane z rozbudową zakładu o obszar produkcyjno-magazynowy, co zwiększy m.in. nasze możliwości produkcyjne. Zmieniające się gusta odbiorców wyrobów czekoladowych wymagają nowych technologii oraz zwiększonej elastyczności producentów – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman.

- Konieczna jest zatem nie tylko modernizacja części sprzętu, ale też instalacja zupełnie nowych linii - dodaje.

- Planujemy wprowadzenie nowych produktów na rynek na stałe oraz serii limitowanych – mówi również Maciej Herman i podaje, że np. w przypadku okazji takiej jak Walentynki firma z myślą o święcie zakochanych przygotowała specjalną edycję pianek Ptasie Mleczko, które są dekorowane serduszkami.

Z wcześniejszych informacji wynika, że Lotte Wedel planuje do 2019 roku wydać na inwestycje prawie 200 mln zł w rozbudowę zakładu w Warszawie i zapowiada kolejne inwestycje - w kolejnych trzech latach chce wydać co najmniej tyle samo. W ubiegłym roku ruszyła zapowiadana od dwóch lat rozbudowa warszawskiego zakładu Lotte Wedel, a firma opracowuje kolejny, nie mniejszy, plan inwestycyjny na lata 2020-2022.

Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycyjnego w 2019 r. moce produkcyjne firmy wzrosną w niektórych kategoriach nawet dwukrotnie. Budynki na warszawskiej Pradze zyskają dodatkowe powierzchnie oraz nowe linie technologiczne. Inwestycje wiążą się też ze zwiększeniem zatrudnienia o około 200 osób. Obecnie spółka zatrudnia ich 1000.

Lotte Wedel rozważa też większą automatyzację nowych linii i tak jak wielu innych producentów, boryka się z brakiem pracowników, musi więc wybierać droższe bardziej zautomatyzowane rozwiązania.

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce istniejąca od ponad 160 lat. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko, Mieszanka Wedlowska, czy Torcik Wedlowski, a także szeroki wybór czekolad, ciastek, wafli oraz batonów.

Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Yoyo 05-03-2018, 21:40:

Te żelki nie produkuje Lotte Wedel, lepiej kup Haribo

pawel_k 05-03-2018, 12:50:

Jak na razie, to Wedel "popisał się" żelkami. Okienko zrobili na paczce mikroskopijne, aby nie było widać tego badziewia w środku :)