PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Dyrektor Lotte Wedel: jesteśmy jedną z dwóch najszybciej rosnących firm czekoladowych w Polsce

Dyrektor Lotte Wedel: jesteśmy jedną z dwóch najszybciej rosnących firm czekoladowych w Polsce Maciej Herman, dyrektor sprzedaży i marketingu Lotte Wedel fot. Lotte Wedel
0 0

Lotte Wedel była w ostatnich trzech latach jedną z dwóch najszybciej rosnących firm czekoladowych w Polsce pod względem obrotów i jest wśród trzech firm, które mają łącznie 50 proc. udziału w polskim rynku – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman, dyrektor sprzedaży i marketingu Lotte Wedel.

Jak zakończył się 2017 rok dla Lotte Wedel pod względem wyników i jakie działania zostały podjęte? - W ostatnich trzech latach byliśmy jedną z dwóch najszybciej rosnących firm czekoladowych w Polsce pod względem obrotów – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Herman.

- Obecnie należymy do grupy trzech firm-liderów, która posiada w sumie ok. 50-procentowy udział w rynku. Obecność w czołówce to wynik, z którego oczywiście bardzo się cieszymy – dodaje.

- W ostatnim roku ruszyliśmy z nową kampanią komunikacyjną, której głównym bohaterem jest chłopiec na zebrze, rozpoczęliśmy także działania inwestycyjne w obszarze produkcyjnym oraz wprowadziliśmy wiele nowości produktowych m.in. czekoladę Cookie, Ptasie Mleczko dekorowane, Amerykanki MAX – mówi również Maciej Herman.

Podkreśla, że Lotte Wedel planuje duże inwestycje związane z rozbudową zakładu o obszar produkcyjno-magazynowy, co zwiększy m.in. możliwości produkcyjne firmy i dodaje, że zmieniające się gusta odbiorców wyrobów czekoladowych wymagają nowych technologii oraz zwiększonej elastyczności producentów. Konieczna jest zatem nie tylko modernizacja części sprzętu, ale też instalacja zupełnie nowych linii.

Z wcześniejszych informacji wynika, że Lotte Wedel planuje do 2019 roku wydać na inwestycje prawie 200 mln zł w rozbudowę zakładu w Warszawie i zapowiada kolejne inwestycje - w kolejnych trzech latach chce wydać co najmniej tyle samo. W ubiegłym roku ruszyła zapowiadana od dwóch lat rozbudowa warszawskiego zakładu Lotte Wedel, a firma opracowuje kolejny, nie mniejszy, plan inwestycyjny na lata 2020-2022.

Po zakończeniu pierwszego etapu inwestycyjnego w 2019 r. moce produkcyjne firmy wzrosną w niektórych kategoriach nawet dwukrotnie. Budynki na warszawskiej Pradze zyskają dodatkowe powierzchnie oraz nowe linie technologiczne. Inwestycje wiążą się też ze zwiększeniem zatrudnienia o około 200 osób. Obecnie spółka zatrudnia ich 1000. Lotte Wedel rozważa też większą automatyzację nowych linii i tak jak wielu innych producentów, boryka się z brakiem pracowników, musi więc wybierać droższe bardziej zautomatyzowane rozwiązania.

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce istniejąca od ponad 160 lat. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko, Mieszanka Wedlowska, czy Torcik Wedlowski, a także szeroki wybór czekolad, ciastek, wafli oraz batonów.

Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!