PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Ekskluzywne marki lodów zdobywają polski rynek

Ekskluzywne marki lodów zdobywają polski rynek fot. shutterstock.com
0 0

- Polacy zasmakowali w drogich lodach. Przeżywamy importowy boom z Czech i Portugalii. Nasz rynek zdobywają ekskluzywne marki - pisze money.pl.

Do Polski sprowadza się coraz więcej lodów z wyższej półki. Być może to efekt 500+, a może bardziej wzrostu wynagrodzeń Polaków. Zagraniczna konkurencja Grycana, lokującego się dotąd w górnych progach cenowych, w ubiegłym roku przyspieszyła podbój polskiego rynku.

Dwa lata temu wprowadzono z powrotem do Polski luksusową markę Haagen Dazs. Wcześniej wycofano ją w 2013 r. 500 ml lodów o smaku belgijskiej czekolady kosztuje w sieci Piotr i Paweł 24,99 zł (49,98 zł za litr). W tym roku na półkach Rossmanna pojawiły się lody Ben&Jerry's brytyjsko-holenderskiego koncernu Unilever. Za 100 ml lodów o smaku czekoladowego brownie trzeba zapłacić 7,99 zł, czyli aż 79,90 zł za litr.

Lody Haagen Dazs, których produkcję Nestle przejęło od amerykańskiego General Mills w 2001 roku, produkowane są m.in. w Czechach. Wzrost ich importu od naszych południowych sąsiadów można łatwo zauważyć w statystykach GUS.

Więcej na money.pl.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!