PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Haitong Bank o Wawelu: ceny kakao i żelki odbiją się na rentowności spółki, ale są czynniki łagodzące

Haitong Bank o Wawelu: ceny kakao i żelki odbiją się na rentowności spółki, ale są czynniki łagodzące fot. za wawel.com.pl
0 0

Rosnące ceny kakao odbiją się na rentowności spółki Wawel, a dodatkowo, ogłoszona przez Wawel ekspansja na rynek żelków może jeszcze obniżyć jej rentowność. Jednak przeniesienie produkcji Wawelu do nowej fabryki, może oznaczać oszczędności, które mogą częściowo złagodzić wpływ negatywnych czynników – oceniają analitycy Haitong Bank, Konrad Księżopolski oraz Krzysztof Kawa.

Haitong Bank w raporcie z 14 maja rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Wawelu od zalecenia SPRZEDAJ i ceny docelowej akcji w wysokości 910,0 PLN, co daje 12-procentowy potencjał spadkowy.

Analitycy banku uważają, że w najbliższych latach rosnące ceny kakao odbiją się na rentowności tej spółki. Dodatkowo, ogłoszona przez Wawel ekspansja na rynek żelków może jeszcze obniżyć rentowność, ponieważ nowe produkty będą sprzedawane z niższą marżą. Dlatego analitycy Haitong Bank zakładają spadek marży brutto w latach 2018/2019 odpowiednio do 40,2/39,8 proc.

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Bank oraz Krzysztof Kawa, analityk, Haitong Bank oceniają też, że przeniesienie produkcji Wawelu do nowej fabryki, może oznaczać oszczędności dla spółki po stronie kosztów ogólnych i administracyjnych (SG&A), które mogą częściowo złagodzić wpływ negatywnych czynników.

W związku z tym, analitycy oczekują, że marża EBITDA spółki w latach 2018/2019 wyniesie odpowiednio 19,4/19,2 proc. Wawel jest obecnie wyceniany według wskaźnika P/E na lata 2018/2019 na podobnym poziomie, jak jego międzynarodowi konkurenci. Jednak zdaniem analityków Wawel powinien być wyceniany z dyskontem, ponieważ jego działalność skoncentrowana jest na rynku lokalnym.

Analitycy Haitong Bank dodają, że na koniec pierwszego kwartału 2018 r. Wawel miał 100,8 mln PLN w gotówce i jej ekwiwalentach.

Haitong Bank zakłada, że decyzja o sprzedaży udziałów w Josef Manner & Co oznacza, że przejęcie tej spółki nie dojdzie do skutku. Analitycy Haitong Bank zakładają jednak, że firma utrzyma mocną pozycję gotówkową, by móc szybko reagować na pojawiające się możliwości rynkowe. Ponadto prognozują, że Wawel powinien zwiększyć wartość dywidendy na akcję z 20 PLN w 2017 r. do 25 PLN w latach 2018/2019.

POLECANE

KOMENTARZE: (4)

+ DODAJ KOMENTARZ

Pepeeeee 20-05-2018, 18:06:

Haitong bank koordynował ofertę publiczna znanej spółki - getback

laik 17-05-2018, 00:10:

Rekomendacje Wawelu w okresie np. 1 roku to huśtawka. A w tej spółce nic się nie zmienia : przychody , zyski , przepływy , dywidenda i stabilizacja na poziomie porównywalnym . O co chodzi w tych rekomendacjach ?

Czyżyk 15-05-2018, 11:40:

Czyżby Chińczyki chciały podkupić tanio Wawel ? ciekawe ...