PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Lotte Wedel: zmiany w kadrze zarządzającej. Jest nowy dyrektor zarządzający

Lotte Wedel: zmiany w kadrze zarządzającej. Jest nowy dyrektor zarządzający Maciej Herman fot. Lotte Wedel
0 0

Lotte Wedel, będąca właścicielem najsilniejszej marki czekoladowej w Polsce, ogłosiła zmiany kadrowe w zarządzie. Maciej Herman awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego firmy. Monika Kolano-Wysokińska objęła funkcję dyrektora marketingu, a dyrektorem sprzedaży został Krzysztof Stepnowski. Do zespołu zarządzającego dołączyła też Inga Pyd jako dyrektor personalny i administracji.

Z początkiem kwietnia w kadrze zarządzającej Lotte Wedel nastąpiły kluczowe zmiany. Maciej Herman, pełniący do tej pory funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu, został nowym dyrektorem zarządzającym. Swoją karierę w Lotte Wedel rozpoczął w 2008 roku, mając już szerokie doświadczenie w branży FMCG. W czasie kierowania przez niego działem sprzedaży i marketingu Wedel osiągnął rekordowe wyniki pod względem wartości produkcji i sprzedaży w całej historii firmy. Był odpowiedzialny między innymi za nowe podejście komunikacyjne Wedla, docenione złotą statuetką Effie za kampanię „W kuchni z Wedlem”.

Maciej Herman będzie prelegentem X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Weźmie udział w debacie pt. „Strategie kreowania silnych marek spożywczych”. Więcej informacji oraz rejestracja: www.eecpoland.eu. 

Do zarządu Lotte Wedel dołączyli także Monika Kolano-Wysokińska oraz Krzysztof Stepnowski.

Monika Kolano-Wysokińska, wcześniej kierownik marketingu, objęła stanowisko dyrektora marketingu. Jest związana z firmą od 2 lat, była odpowiedzialna między innymi za wprowadzenie nowej platformy komunikacyjnej marki Wedel.

Krzysztof Stepnowski objął funkcję dyrektora sprzedaży, wcześniej zajmował stanowisko kierownika sprzedaży terenowej.

Do zespołu zarządzającego Lotte Wedel dołączyła też Inga Pyd jako dyrektor personalny i administracji. Poprzednio pracowała w firmach Avon Cosmetics i Pepsi.

E.Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce istniejąca od ponad 160 lat. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko, Mieszanka Wedlowska, czy Torcik Wedlowski, a także szeroki wybór czekolad, ciastek, wafli oraz batonów.

Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

 

 

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

Polak 13-04-2018, 14:36:

no to gratulacje z Pomorza