PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

M Food: wartość godziwa akcji ustalona na 17,94 zł za sztukę

M Food: wartość godziwa akcji ustalona na 17,94 zł za sztukę fot. Fotolia
0 0

M Food, firma zajmującej się międzynarodowym obrotem miodem i produktami pszczelarskimi podała, że wartość godziwa jej akcji została ustalona na poziomie 17,94 zł za sztukę.

M Food, której akcje od sześciu lat notowane są na rynku NewConnect przygotowuje dwie emisje akcji: w ramach pre-IPO i IPO oraz wprowadzenie ich do obrotu na rynku regulowanym do końca tego roku.

- Zarząd M Food z siedzibą w Łodzi informuje, iż rozpoczęła działania związane z planowaną emisją akcji serii F. W dniu 8 czerwca 2017 r. otrzymał wycenę Spółki. Wycena sporządzona została przez CARDA Consultancy i wykonana została w związku z otrzymanym od Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 16 maja 2017 roku upoważnieniem do ustalenia ceny emisyjnej akcji serii F (…) Wartość godziwa ustalona została na poziomie 17,94 zł za jedną akcję – podała spółka w raporcie.

- Do 22 czerwca 2017 planowane są działania związane z badaniem popytu wśród wybranych instytucji finansowych. Do 23 czerwca 2017 do godziny 9.00 planowane jest podanie ceny emisyjnej. Zawieranie umów objęcia akcji serii F planowane jest w dniach 26 - 30 czerwca 2017 – podano.

W ramach pre-IPO spółka planuje wyemitować do 1.300.000 akcji serii F. Pieniądze pozyskane w ten sposób mają wesprzeć rozwój działalności holdingu M Food w Bułgarii. Jednocześnie spółka przygotowuje publiczną emisję do 3.000.000 akcji serii G. Dzięki pozyskanym od inwestorów środkom, holding chce realizować strategię zmierzającą do zwiększania skali działalności operacyjnej w ramach akwizycji kolejnych firm, których działalność jest komplementarna wobec obecnych w strukturze spółek.

M Food planuje pozyskać z dwóch emisji akcji łącznie kilkadziesiąt milionów złotych na rozwój w Bułgarii oraz kolejną akwizycję, której spodziewa się pod koniec tego roku. Spółka chce też przejść z rynku NewConnect na główny parkiet warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w trzecim lub czwartym kwartale tego roku 

Spółka podawała wcześniej, że proces emisji akcji w ramach pre-IPO ruszy zaraz po podjęciu uchwał przez walne zgromadzenie. Równocześnie M Food rozpoczyna działania związane z ofertą publiczną. Emisja publiczna ruszy niezwłocznie, po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego, co powinno nastąpić w drugiej połowie roku.

M Food jest liderem na rynku pośrednictwa w krajowym i międzynarodowym handlu miodem. Obraca szerokim zakresem gatunków miodów, miodów pitnych i produktów apikultury. 

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!