PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Me Gusto na FRSiH: W biznesie liczy się misja, nie tylko zyski

Me Gusto na FRSiH: W biznesie liczy się misja, nie tylko zyski Iwona Kasica, prezes zarządu, Me gusto Sp. z o.o.
0 0

- Trzeba mieć misję, odżywiać ludzi, a nie tylko karmić, dostarczać im produkty wartościowe. Nie można myśleć jedynie o dofinansowaniach i zyskach. Są to istotne sprawy, ale na początku trzeba być pewnym, że to co się robi ma sens - mówiła Iwona Kasica, prezes zarządu, Me gusto Sp. z o.o. podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Iwona Kasica wzięła udział w dyskusji pt. "Start-upy w branży spożywczej i handlowej – możliwości i bariery rozwoju".

Iwona Kasica jest nazywana nałogową bizneswoman. Stworzyła sieć kilku drogerii Taberna Saponaria, z ręcznie robionymi naturalnymi kosmetykami, olejkami i różnymi akcesoriami, który sprzedała w 2007 r., a później zaczęła budować firmę Nowe - producenta zapachów do pomieszczeń i samochodów, z marką m.in. Pachnąca Szafa. Dwa lata temu kupił ją jeden z jej menedżerów, a Iwona Kasica zabrała się za kolejny biznes – start-up oferujący zdrowe słodycze, m.in. Super Krówkę – naturalne cukierki, które zostały zauważone przez jury naszego plebiscytu „Certyfikat Dobry Produkt” i zostały laureatem w kategorii „Produkt Innowacyjny”.

- Super Krówka to naturalne, ekologiczne i wegańskie słodycze odpowiednie dla osób z alergiami. Produkt powstał z potrzeby zmiany oferty sieci handlowych w kategorii słodycze i jako odpowiedź na potrzeby konsumentów – tłumaczyła Iwona Kasica.

Zanim jednak powstał produkt i biznes, pomysłodawczyni projektu zrobiła badanie rynku i ofert innych producentów. Później zatrudniła technologa, z którym szukali odpowiednich surowców jeżdżąc na imprezy targowe do różnych krajów świata. Produkcja najlepszego wariantu słodyczy to metoda prób i błędów.

- Trzeba najpierw zauważyć czego brakuje na rynku. Później zostaje już tylko ciężka praca – dodała.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!