PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Patriotka - Powstanie ciastko na stulecie niepodległości Polski?

Patriotka - Powstanie ciastko na stulecie niepodległości Polski? fot. shutterstock
0 0

Trójmiejska Fundacja Idea Nova chce wypromować ciastko o nazwie Patriotka z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy chętni mogą nadsyłać swoje propozycje receptur.

Trójmiejska Fundacja Idea Nova chce wypromować ciastko o nazwie Patriotka z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Pragniemy aby Patriotka stała się nieodłącznym bardzo pozytywnym symbolem wszystkich uroczystości związanych z tą wyjątkową rocznicą. Pragniemy, aby podobnie jak pączek w tłusty czwartek , stała się ona słodkim symbolem Święta Niepodległości, Trzeciego Maja i innych świąt o charakterze patriotycznym. Chcemy, aby Patriotka była elementem integrującym i umilającym celebrowanie polskich świąt państwowych - czytamy na stronie Fundacji.

Twórcy projektu postanowili zorganizować ogólnopolski konkurs cukierniczy na Patriotkę.

- Do naszej akcji planujemy zaprosić wybitne postaci i osobowości, które kojarzą się pozytywnie i którym towarzyszy co najmniej lekka słabość do ciast i słodyczy. Chcemy pokazać, że ludzie pogodni, mogą być najzwyczajniej w świecie dumni z tego, że pochodzą z kraju nad Wisłą, a przygotowywanie i wspólne jedzenie Patriotek może być jedną z narodowych zabaw  sprzyjających integracji i budowaniu wspólnoty. Wciągniemy do wspólnej zabawy jak największą liczbę Polaków - zapewniają.

Fundacja informuje, że jest właścicielem znaku towarowego Patriotka, a konkurs będzie przeznaczony zarówno dla profesjonalnych cukierników, jak i amatorów.

- W pierwszym etapie zostaną zorganizowane eliminacje na szczeblu województw, następnie odbędzie się centralna uroczystość w Warszawie. Uroczystość, w czasie której nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na Patriotkę poprzedzi  koncert polskich wykonawców - informuje Fundacja.

– Pomysł patriotki zrodził się kilka lat temu. W Polsce większość świąt państwowych ma bardzo poważny charakter, a my chcieliśmy to nieco zmienić, sprawić, by były okazją do spotkań, do wspólnego świętowania i celebrowania w miłej, radosnej atmosferze – wyjaśnia w rozmowie z Wyborcza.pl Tomasz Luterek z IdeaNova. Nazwę ciastka fundacja zastrzegła w 2013 roku.

Zgłaszane ciastko powinno być biało-czerwone, poręczne i wygodne do konsumpcji, także bez talerzyka czy sztućców, proste do wykonania i niezbyt drogie. Zgłoszenia można nadsyłać na adres fundacji.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!