PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes Colian: grupa zwiększa przychody i obecność na rynkach zagr., nadal szuka akwizycji

Prezes Colian: grupa zwiększa przychody i obecność na rynkach zagr., nadal szuka akwizycji Jan Kolański, prezes zarządu Colian, fot. PTWP
0 0

Colian Holding zwiększył w 2017 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży o 3,5 proc.. Dzięki akwizycjom Grupa zwiększa obecność na rynkach zagranicznych, co jest zgodne z jednym z głównych punktów strategii rozwoju – informuje prezes Jan Kolański. Podstawą sprzedaży Grupy będą nadal transakcje realizowane na rynku polskim, ale jednocześnie zakładana jest aktywizacja działań proeksportowych z uwzględnieniem poszukiwania ewentualnych celów akwizycyjnych.

- Zanotowaliśmy wzrost przychodów ze sprzedaży na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych, które stanowiły ponad 16% przychodów ogółem. Pod koniec 2017 roku poinformowaliśmy o podpisaniu umowy nabycia firmy Lily O’Brien’s Holding Limited z siedzibą w Irlandii, za łączną kwotę 145 mln zł. Jest to druga, po Elizabeth Shaw Limited w 2016 roku, akwizycja poza granicami Polski. Dzięki tym akwizycjom Grupa Colian Holding zwiększa obecność na rynkach zagranicznych, co jest zgodne z jednym z głównych punktów strategii rozwoju naszej organizacji – informuje w liście do akcjonariuszy Jan Kolański.

- W 2017 roku Colian Holding jako pierwsza firma w Polsce został doceniony przez Stowarzyszenie European Candy Kettle Club i otrzymał prestiżową nagrodę European Candy Kettle Award. Colian Holding został wyróżniony za innowacyjność i wkład w rozwój rynku słodyczy. Nagroda ta potwierdza właściwy wybór strategii rozwoju i konsekwentnej jej realizacji. Długoterminowy i zrównoważony rozwój Grupy Colian Holding, mają zapewnić zwiększane nakłady na budowę pozycji marek w szerokim portfolio produktów oraz stałe uatrakcyjnianie oferty, zwiększanie innowacyjności produktów oraz ich dostępności na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych - dodaje.

Grupa Kapitałowa Colian Holding konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, poprzez inwestycje w marki produktowe. W następnych okresach Grupa będzie skupiać się na utrzymaniu czołowej pozycji w sektorze FMCG w Polsce, szczególnie w segmencie słodyczy. Coraz większą szansę w budowaniu silnej pozycji GK upatruje również w segmencie napojów, który na rynku napojów gazowanych zyskuje coraz wyższe udziały, a Hellena staje się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek produktowych.

Grupa będzie również koncentrować się na optymalizacji posiadanego majątku trwałego w celu zwiększenia jego produktywności oraz obniżenia kosztów prowadzonej działalności. W rezultacie wyżej wymienionych działań Zarząd oczekuje w kolejnych okresach poprawy wyników finansowych Grupy Kapitałowej Colian Holding.

Skonsolidowane wyniki za 2017 r

Z raportu rocznego wynika, że przychody ze sprzedaży w GK Colian Holding za 2017 rok wzrosły o 3,5 proc. (wartościowo o 32 904 tys. zł) do 962 933 tys. zł z 930 029 tys. zł w 2016 roku,.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (2)

+ DODAJ KOMENTARZ

Jakub 08-05-2018, 08:39:

Bardzo mądra strategia i super ze to polska firma.

Marek 16 04-05-2018, 12:13:

I tak trzymać. Jedna z większych firm z branży z polskim właścicielem.