PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes POLBISCO o przejęciu Lily O’Brien’s przez Colian: to dobry przykład ekspansji

Prezes POLBISCO o przejęciu Lily O’Brien’s przez Colian: to dobry przykład ekspansji Marek Przeździak, prezes Polbisco fot. PTWP
0 0

Przejęcie irlandzkiej firmy Lily O’Brien’s przez Colian Holdings to dobry przykład ekspansji polskiego producenta słodyczy na nowe rynki zbytu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marek Przeździak, prezes zarządu POLBISCO Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.

- Przejęcie przez grupę Colian Holding irlandzkiego producenta słodyczy firmy Lily O’Briens to dobry przykład ekspansji polskich producentów na nowe rynki zbytu. Nasze rodzime firmy z nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi i dużymi mocami produkcyjnymi, poprzez akwizycje mają szanse na  optymalne wykorzystanie swojego potencjału, a tym samym na rozwój na rynkach zagranicznych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marek Przeździak.

- Trzymamy kciuki za Colian Holding i mamy nadzieję, że wejście na rynek irlandzki się powiedzie. Jeśli chodzi o rynek polski  to Colian od dawna jest uznanym i ważnym graczem na tym rynku,  z ugruntowaną od lat pozycją i nie sadzę, aby nastąpiły tu istotne zmiany – dodaje.

Colian Holding podał w ostatnich dniach grudnia 2017 roku, że kupuje irlandzkiego producenta wyrobów czekoladowych premium Lily O’Brien’s Holding Limited, dzięki czemu przejmie kontrolę nad marką premium  wyrobów czekoladowych Lily’s O’Brien’s, a także zyska nowe kanały dystrybucji i zwiększy zasięg na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.

22 grudnia 2017 r. Colian Holding podpisała umowę nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Lily O’Brien’s Holding Limited (LOBH) z siedzibą w Newbridge Co. Kildare w Irlandii. Dokonanie płatności oraz przeniesienie własności udziałów nastąpi 3 stycznia 2018 roku.

Sprzedającym udziały jest Carlyle Cardinal Ireland Fund (CCIF), spółka joint venture pomiędzy The Carlyle Group i Cardinal Capital Group, oraz grupa udziałowców mniejszościowych LOBH.

Cena transakcyjna wyniesie ok. 33,8 mln EUR, przy czym może ona ulec zmianie wskutek przeliczenia wartości skonsolidowanego kapitału obrotowego i długu netto kupowanej spółki według stanu na dzień 31.12.2017 roku. Zgodnie z umową, nabywca udzieli także LOBH pożyczki na okres 5 lat w wysokości ok. 0,7 mln EUR oraz 4,7 mln GPB, celem spłaty istniejącego długu. Transakcja zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych Grupy Colian.

Lily O’Brien’s Holding Limited jest renomowanym producentem i sprzedawcą czekoladowych wyrobów premium i deserów, głównie pod brandem Lily O’Brien’s. Spółka oferuje swoje wyroby na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.  Powstała w 1992 roku marka Lily O’Brien’s to dynamicznie rozwijający się brand premium, który cieszy się uznaniem i wysoką rozpoznawalnością w szczególności na rynkach Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie jest marką numer trzy w swojej kategorii produktowej.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

arti 03-02-2018, 14:49:

Niewolnictwo

AZ 12-01-2018, 14:53:

@dad: Na czym?

dad 11-01-2018, 14:29:

wiemy na czym to polega ....