PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes POLBISCO o przejęciu Lily O’Brien’s przez Colian: to dobry przykład ekspansji

0 0

Przejęcie irlandzkiej firmy Lily O’Brien’s przez Colian Holdings to dobry przykład ekspansji polskiego producenta słodyczy na nowe rynki zbytu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Marek Przeździak, prezes zarządu POLBISCO Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.

Colian Holding to wiodąca polska grupa kapitałowa, specjalizująca się w produkcji, dystrybucji i sprzedaży wysokiej jakości artykułów spożywczych. Colian skupia silne, znane marki: słodyczy Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Śliwka Nałęczowska, Jeżyki, Akuku!, Mella, Elizabeth Shaw, Famous Names; napojów Hellena; przypraw Appetita i bakalii Siesta.

W skład grupy wchodzą spółki: Colian sp. z o.o. i Colian Factory sp. z o.o., prowadzące produkcję i sprzedaż słodyczy, kulinariów oraz napojów; spółka z Wielkiej Brytanii Elizabeth Shaw Limited, dostarczająca luksusowe wyroby czekoladowe i słodkie przekąski oraz Colian Logistic sp. z o.o., odpowiadająca za magazynowanie i dystrybucję produktów Grupy Colian oraz klientów zewnętrznych.

Grupa jest pracodawcą dla blisko 2000 osób. Siedziba spółki mieści się w Opatówku k. Kalisza, zakłady posiada w Bydgoszczy, Lublinie, Opatówku, Kaliszu i Wykrotach. Colian eksportuje produkty do ponad 70 państw na całym świecie.

POLBISCO - Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych powstało w 1996 r. Obecnie zrzesza kilkadziesiąt wiodących firm z branży. Głównym celem Stowarzyszenia jest reprezentacja interesów wspólnych dla polskiego przemysłu czekoladowego,
ciastkarskiego i cukierniczego w zakresie prawa, nauki, gospodarki i handlu.

POPRZEDNIA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE: (3)

+ DODAJ KOMENTARZ

arti 03-02-2018, 14:49:

Niewolnictwo

AZ 12-01-2018, 14:53:

@dad: Na czym?

dad 11-01-2018, 14:29:

wiemy na czym to polega ....