PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prezes ZPC Otmuchów: grupa będzie rozwijać się w dwóch podstawowych segmentach

Prezes ZPC Otmuchów: grupa będzie rozwijać się w dwóch podstawowych segmentach fot. za grupaotmuchow.pl
0 0

Grupa ZPC Otmuchów, zgodnie z przyjętą strategią, planuje dalszy rozwój w dwóch podstawowych segmentach, czyli słodyczy oraz produktów śniadaniowych i zbożowych – informuje Bogusław Szladewski, prezes spółki ZPC Otmuchów.

- Miniony rok 2017 był rokiem, w którym Grupa rozpoczęła wdrażanie przyjętej w listopadzie 2016 roku strategii dla Grupy Kapitałowej Otmuchów. Wpłynęło to bezpośrednio na wiele obszarów działalności Grupy, tym samym podjętych zostało szereg działań mających na celu poprawę sytuacji operacyjnej oraz ekonomiczno-finansowej Grupy - napisał w liście do akcjonariuszy Bogusław Szladewski, prezes spółki.

- Zgodnie z przyjętą strategią, Grupa planuje dalszy rozwój w dwóch podstawowych segmentach tj. słodyczy oraz produktów śniadaniowych i zbożowych, dlatego też, w trakcie roku 2017 Grupa sfinalizowała zbycie aktywów związane z asortymentem, który nie wpisywał się w powyższe segmenty. Uproszczona została również struktura Grupy - dodał.

-  W 2017 roku Grupa podjęła szereg intensywnych działań mających na celu rozwój sprzedaży poprzez wykorzystanie potencjału marki Odra oraz budowę dystrybucji produktów Grupy, zarówno w Polsce jak również na rynkach zagranicznych. Jednocześnie Grupa realizowała wiele projektów w celu rozwoju sprzedaży w obszarze B2B oraz Private Label – wylicza też prezes ZPC Otmuchów.

I zaznacza, że działaniom ukierunkowanym na rozwój sieci dystrybucji towarzyszą działania związane z budowaniem oferty produktowej odpowiadającej potrzebom rynku oraz oferty zgodnej z lokalnymi oraz międzynarodowymi trendami konsumenckimi.

- Jednocześnie Grupa prowadzi szereg analiz i podejmuje działania w celu poprawy efektywności funkcjonujących procesów. Rok 2018 rozpoczynamy bogatsi o wiedzę i doświadczenia, ale również świadomi potencjału, który posiadamy w Grupie. Jestem przekonany, iż konsekwentne realizowanie przyjętej strategii będzie skutkować trwałym wzrostem wartości Grupy Otmuchów – napisał prezes.

Bogusław Szladewski podkreśla też, że przesunięcie terminu zakończenia inwestycji w grupie asortymentowej Chałwy oraz Galanterii Czekoladowej, które odnotowano w trzecim i czwartym kwartale, miało bezpośredni wpływ na wyniki finansowe Grupy za rok 2017. Na wyniki Grupy wpływ miały również niekorzystne ceny podstawowych surowców wykorzystywanych do produkcji wyrobów z oferty Grupy.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!