PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Producent cukierków Skittles współpracuje z Grupą Raben

Producent cukierków Skittles współpracuje z Grupą Raben fot. materiały prasowe
0 0

Zanim owocowe cukierki Skittles trafią do konsumentów, muszą odbyć specyficzną sesję dojrzewania w "saunach". Te kolorowe cukierki, produkowane przez Wrigley Confections ČR, muszą być poddane procesowi dojrzewania w specjalnej "saunie", aby osiągnąć odpowiedni poziom miękkości. To rozwiązanie powstało niedawno w Czechach w spółce Raben Logistics Czech.

Grupa Raben świadczy usługi dla Wrigley w kilku krajach Europy. Usługi oferowane w Czechach obejmują transport, magazynowanie, przeładunek oraz usługi dodatkowe VAS.

Na potrzeby klienta, Grupa Raben wybudowała technicznie zaawansowany i dedykowany magazyn niedaleko fabryki w Poříčí nad Sázavou, w którym znajduje się specjalna "sauna". Służy ona do dojrzewania cukierków do Skittles w wyższych temperaturach, w celu uzyskania odpowiedniej miękkości. Ciekawostką jest fakt, że te kolorowe cukierki z Czech trafiają nie tylko do innych krajów Europy, ale również do RPA przez Wielką Brytanię.

Magazyn jest zlokalizowany bardzo blisko zakładu produkcyjnego i pracuje 24 godziny na dobę.

- Cukierki Skittles trafiają do magazynu bezpośrednio z linii produkcyjnej. W naszych magazynach przechowujemy też surowce do produkcji tych słodyczy oraz opakowania - wyjaśnia Věnceslav Dobrynský, kierownik logistyki kontraktowej Raben Logistics Czech i Slovakia

Cukierki Skittles powstały w Wielkiej Brytanii w roku 1974, gdzie po raz pierwszy trafiły do sprzedaży. 

Firma Mars Incorporated, w której skład wchodzi Wrigley, z siedzibą w McLean w stanie Virginia w USA, jest firmą rodzinną i jej roczna sprzedaż sięga 33 miliardów USD. Spółka działa w sześciu segmentach: Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks oraz Symbioscience.

Raben Logistics Czech działa na rynku od 2008 roku. Oferuje pełen zakres usług logistycznych, takich jak dystrybucja krajowa i międzynarodowa, logistyka kontraktowa, logistyka produktów świeżych, transport FTL i intermodalny, transport morski i lotniczy, integrator procesów logistycznych, magazynowanie, usługo dodatkowe oraz celne. Firma zatrudnia około 500 pracowników w 10 oddziałach. Dysponuje blisko 85 000 mkw powierzchni magazynowych i około 300 środków transportu. 

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje swoje usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w ramach outsourcing kompleksowych usług logistycznych.  

 

 

 

 

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!