PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Prozdrowotne czekolady debiutują na giełdzie i czekają na inwestora

Prozdrowotne czekolady debiutują na giełdzie i czekają na inwestora fot. shutterstock
0 0

Cambridge Chocolate Technologies, spółka zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych, prozdrowotnych czekolad, zadebiutowała na giełdzie. Jednym z produktów jest obecnie czekolada Esthechoc poprawiająca parametry skóry. Spółka czeka teraz na inwestora z silną siecią dystrybucji.

Model biznesowy Cambridge Chocolate Technologies zakłada, że docelowo, w horyzoncie kilkudziesięciu miesięcy, spółka wraz z licencjami i portfelem produktów ma zostać sprzedana inwestorowi branżowemu, dysponującemu silną siecią dystrybucji. Prezes Anna Aranowska-Bablok poinformowała, że obecnie trwają już rozmowy z producentami słodyczy takimi jak Nestle, Ferrero, Mondelez czy Meiji.
 
"Zanim przyjdzie ktoś i weźmie licencję, co jeszcze potrwa zapewne kilka, kilkanaście miesięcy, pojawią się pewnie większe umowy dystrybucyjne i tam będą partnerzy dystrybucyjni, którzy napędzą cash flow spółki" - powiedziała prezes.
 
Aranowska-Bablok poinformowała, że Cambridge Chocolate Technologies nie prowadzi już w tej chwili prac nad nowymi produktami i wygasza działalność R&D. Głównymi celami na najbliższe miesiące są ekspansja na nowe rynki i wzrost sprzedaży.
 
Cambridge Chocolate Technologies jest spółką zależną od Adiuvo Investments. Adiuvo posiada 15 technologii z zakresu well-being i medycyny. W sierpniu spółka Airway Medix, również zależna od Adiuvo, sprzedała pierwszy produkt - system do czyszczenia rurek intubacyjnych. Spółka matka chce rozwijać technologie ok. 5-6 lat, a następnie sprzedawać je dużym podmiotom, które posiadają zaplecze niezbędne w danej dziedzinie.
 
Obecnie w sprzedaży są dwa produkty Cambridge Chocolate Technologies: Esthechoc i ReChoc. Kolejny produkt, PolyFount, ma debiutować po świętach. Pierwsze zatowarowania spółka zapowiada w styczniu.
 
Kapitał własny Cambridge Chocolate Technologies na dzień 30.06.2017 r. wynosił 18,30 mln zł, stan środków pieniężnych 6,51 mln zł, zobowiązania 2,62 mln zł. Przychody ze sprzedaży w 2016 roku wyniosły 3,5 mln zł, w stosunku do 1,95 mln zł w 2015 r. Strata netto wyniosła w 2016 r. 4,37 mln zł, przy 4,10 mln zł straty w 2015r. Wskaźnik zadłużenia osiągnął w 2016 r. poziom 96,8 proc., w porównaniu do 166,2 proc. w 2015 r.

Spółka prowadzi działalność na Tajwanie (28,4 proc.), USA (17,1 proc.), Arabii Saudyjskiej (9,0 proc.) i Wielkiej Brytanii (8,8 proc.). Rynek e-commerce stanowi 8,3 proc. sprzedaży spółki.

NASTĘPNA STRONA

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!