PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Szef Grupy Toms: nowa inwestycja w Polsce to jedna z największych inwestycji grupy w ostatnich latach

Szef Grupy Toms: nowa inwestycja w Polsce to jedna z największych inwestycji grupy w ostatnich latach  Carsten Lyngsø Thomsen, dyrektor generalny Grupy Toms fot. Grupa Toms
0 0

Grupa Toms, duński producent wyrobów czekoladowych i słodyczy, który buduje w Polsce nowy zakład w Nowej Soli, zaznacza, że inwestycje są dla grupy ważnym krokiem w realizacji strategii wzrostu. Inwestycja w Polsce jest  dla grupy znaczącą i jedną z największych w ostatnich latach - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Carsten Lyngsø Thomsen, dyrektor generalny Grupy Toms.

- Dla Grupy Toms inwestycje są ważnym krokiem w realizacji strategii wzrostu pod hasłem „One Toms 2020", która ma na celu zwiększenie udziałów w rynku w Danii, odmłodzenie niemieckich marek premium i dalszy wzrost na rynkach międzynarodowych – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Carsten Lyngsø Thomsen.

- Aby to osiągnąć, konieczne jest zwiększenie konkurencyjności i zdolności produkcyjnych, a także uproszczony i nowoczesny łańcuch dostaw. Na tym etapie Grupa Toms nie może ujawnić informacji na temat skali i wartości inwestycji. Możemy jedynie powiedzieć, że jest to dla nas znacząca inwestycja, jedna z największych w ostatnich latach – dodaje dyrektor generalny Grupy Toms pytany jakie kwoty zostaną przeznaczone na budowę nowego zakładu w Nowej Soli, o szczegóły nowej inwestycji i strategię rozwoju w Polsce.

Duński producent wyrobów czekoladowych i słodyczy buduje w Nowej Soli nowy zakład,  który stworzy około 130 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.  Grupa Toms działa w Polsce od 2012 roku, a otwarty wtedy zakład pakujący produkty zatrudnia w szczytowych okresach do 550 pracowników.

Carsten Lyngsø Thomsen informował wcześniej, że pracę zakładu w Lesznie grupa ocenia bardzo pozytywnie i będzie nadal pakować w nim wyroby. Grupa zakupiła również działkę, na której znajduje się zakład, ale ma bardzo ambitną strategię rozwoju, która zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych. I podkreśla, że właśnie dlatego grupa mocno inwestuje w nowoczesny zakład produkcyjny w Nowej Soli.

Pod względem łańcucha dostaw Nowa Sól to idealna lokalizacja dla Grupy Toms, która może się poszczycić bardzo długimi tradycjami i bogatą ofertą marek, takich jak Anthon Berg, Anthon Berg Liqueurs, Feodora czy Hachez, wszystkie na ponad 40 rynkach.

Carsten Lyngsø Thomsen podkreśla, że sprawny łańcuch dostaw jest dla grupy bardzo ważny, a trzeba go też maksymalnie upraszczać, aby zwiększyć konkurencyjność. Pomoże w tym zwiększona lokalna produkcja wyrobów, które grupa już pakuje w Polsce. Nowa Sól jest dla grupy bardzo dogodną lokalizacją, ponieważ znajduje się blisko zakładu pakującego, ale też największych rynków zbytu grupy w Niemczech i Skandynawii.

Toms Group A/S powstała w 1924 r. i należy w 100 procentach do Fundacji im. Gerdy i Victora B. Strandów. Toms Group A/S produkuje i sprzedaje na całym świecie wysokiej jakości wyroby czekoladowe i słodycze. W zależności od sezonu grupa zatrudnia około 1100–1400 osób. Główna siedziba grupy mieści się w Ballerup niedaleko Kopenhagi.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!