PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Wawel w III kw. '17 rozpozna aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego

Wawel w III kw. '17 rozpozna aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego fot. materiały prasowe
0 0

Wawel zamierza w raporcie za III kwartał tego roku rozpoznać aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego - poinformowała spółka w komunikacie.Będzie to możliwe w związku z działalnością prowadzoną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (Krakowski Park Technologiczny).

"Emitent zamierza uwzględnić przedmiotowe rozpoznanie w wynikach za III kw. 2017 r., co w bezpośredni sposób wpłynie na wynik tego okresu" - napisano w raporcie.

Jak podano, w lipcu 2017 roku spółka zakończyła budowę nowego zakładu w Dobczycach. Nastąpił też rozruch linii produkcyjnej zainstalowanej w zakładzie.

"Wielkość aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego będzie zasadniczo zależna od dwóch parametrów. Jednym z nich jest jednoznacznie wyznaczony poziom kosztów kwalifikowanych poniesionych w związku z budową i wyposażeniem nowego zakładu, a drugim prognozowany oczekiwany poziom wykorzystania dostępnej w SSE pomocy publicznej, tj. zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych" - poinformowała spółka.

Maksymalna nominalna wartość pomocy publicznej dostępnej dla firmy wynosi 26,25 mln zł.

"Natomiast stopień jej wykorzystania będzie determinowany poziomem rentowności nowego zakładu w czasie funkcjonowania SSE, czyli obecnie do 2026 r. Określenie tego poziomu będzie możliwe po podsumowaniu pierwszego okresu działalności operacyjnej" - podał Wawel.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!