PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

PARTNER SERWISU

Właściciel cysterny z czekoladą może zapłacić gigantyczne odszkodowanie po wypadku na A2

Właściciel cysterny z czekoladą może zapłacić gigantyczne odszkodowanie po wypadku na A2 fot. shutterstock.com
0 0

Marcin Stefanowski, menedżer firmy Stando, przeprasza na łamach serwisu WP za utrudnienia jakie powstały po wypadku cysterny z czekoladą na A2 koło Wrześni.

Kataklizm, o którym zrobiło się głośno nawet w zagranicznych mediach, sprowokował kierowca cysterny, który najprawdopodobniej przysnął za kierownicą. To wstępna ocena policji. 

W związku z wypadkiem firma spodziewa się roszczeń finansowych. Ponieważ według przepisów przewoźnik odpowiada za szkody wyrządzone podczas transportu. Stando to polska firma, która działa na rynku od 20 lat i specjalizuje się w przewozach m.in. soków i czekolady. 

Na konto przewoźnika pójdzie nie tylko rachunek za rozlaną czekoladę. Jak twierdzą przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej, tak długotrwałych utrudnień nie było w historii tej trasy. Zarządca A2 już liczy straty, spowodowane wstrzymaniem na wiele godzin poboru opłat na feralnym odcinku trasy. Kierowcy, którzy wjechali na płatny odcinek, zanim pojawiło się ostrzeżenie o "czekoladowej blokadzie", po kilku godzinach opuszczali autostradę bez płacenia za przejazd.

Więcej w serwisie WP.

POLECANE

KOMENTARZE

+ DODAJ KOMENTARZ

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!