PARTNER PORTALU
PARTNERZY PORTALU
Bakalland - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu

Bio-Gen rozpoczął współpracę z Katarem ws. kiszonek z liści palmowych

Bio-Gen rozpoczął współpracę z Katarem ws. kiszonek z liści palmowych Artur Kleina, prezes Bio-Gen
0 0

Specjalizująca się w opracowywaniu i wdrażaniu biotechnologii w rolnictwie firma Bio-Gen rozpoczęła współpracę z ministerstwem rolnictwa Kataru - poinformował prezes polskiej spółki Artur Kleina.

Porozumienie o współpracy zostało zawarte przy okazji międzynarodowych targów Agriteq w stolicy Kataru - Doha, w których uczestniczyło czterystu wystawców z kilkudziesięciu państw całego świata. Według prezesa Bio-Genu, badania dotyczą możliwości produkcji kiszonek z liści palmowych na przemysłową skalę.

"Władze Kataru poszukują technologii, dzięki której możliwe będzie otrzymanie kiszonek na bazie tamtejszej roślinności w ilości zapewniającej samowystarczalność. W ramach porozumienia nasza firma dostarczy mikroorganizmy, które są niezbędne przy produkcji tego typu pasz objętościowych. Drugim etapem projektu będą badania uzyskanych pasz przez naukowców w Tunezji. Ostatecznym sprawdzianem efektów naszej współpracy będą badania w jednostkach należących do ministerstwa rolnictwa Kataru" - wyjaśnia Kleina.

Zdaniem Kleiny, podjęta współpraca jest okazją do wejścia innych polskich firm na rynki arabskie.

"Po raz pierwszy byliśmy na Agritequ rok temu, towarzysząc delegacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nawiązane wówczas kontakty zaowocowały współpracą z ministerstwem rolnictwa Kataru, które chętnie korzysta z doświadczeń specjalistów z innych części świata. Wbrew stereotypom, w Katarze przykłada się dużą wagę do produkcji wysokiej jakości żywności. Szczególny nacisk kładzie się tam na ekologię i nowoczesne technologie. Dla nas to zarówno nowe wyzwanie pod kątem naukowym, ale i szansa na wejście na rynek, o który zabiegają firmy z całego świata" - powiedział Kleina.

Firma Bio-Gen zajmuje się produkcją i wdrażaniem preparatów poprawiających glebę i różnego rodzaju probiotyków oraz środków oczyszczających wody. Oprócz Polski firma dostarcza swoje produkty do państw w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

POLECANE

KOMENTARZE: (1)

+ DODAJ KOMENTARZ

adaśś 02-04-2018, 19:28:

przecież to prima aprilis nikt nie zauwazył? :)